قبلی
بعدی

تاریخچه بیمه معلم

شرکت بیمه معلم یکی ازقدیمی ترین شرکت های خصوص در صنعت می باشد . این شرکت با دریافت مجوز بیمه مرکزی در سال 1373 با عنوان "شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری"  شروع به کار نمود. این شرکت بیمه در سال 1386 با تغییر سهامداران عمده عنوان آن به شرکت "بیمه معلم" تغییر یافت. این شرکت با طیف محدودی از رشته های بیمه ای آغاز به کار نمود اما با گسترش فعالیت های شرک بیمه معلم وعملکرد چشم گیر و رو به رشد آن، با توجه به اینکه این شرکت در ابتدا برای افزایش رضایتمندی و ارائه خدمات به معلمان و پرسنل خدوم آموزش و پرورش انجام می شده است، توانست دامنه فعالیت های خود را افزایش دهد. در حال حاضر این شرکت بیمه کلیه خدمات بیمه ای در رشته های زندگی و غیر زندگی و اتکائی را به مشتریان ارائه می دهد. در ادامه می خواهیم رشته های ارائه شده توسط این شرکت بیمه را با همدیگر بررسی کنیم.

رشته های بیمه ای بیمه معلم

بیمه معلم در همه رشته های زندگی و غیر زندگی ارائه خدمات می کند از این رو بیش از نیمی از بیمه نامه های صادره در بخش های بازرگانی و در جهت حمایت از صنایع ملی مانند نفت، گاز، پتروشیمی ، نیروگاه ها، سد سازی ، هواپیمایی و ... را به خود اختصاص داده است

بیمه خودرو بیمه معلم

بیمه های خودرو از جمله بیشترین سهم خرید بازار بیمه را به خود اختصاص داده اند. کمتر کسی پیدا می شود که با بیمه های خودرو (بیمه شخص ثالث ، بیمه بدنه) آشنایی نداشته باشد. لزوم صدور بیمه شخص ثالث برای هر وسیله نقلیه و خرید بیمه بدنه برای تکمیل خدمات بر هیچ کس پوشیده نیست.

بیمه شخص ثالث بیمه معلم

همه ما می دانیم بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه موتوری یک بیمه اجباری است، بی خود نیست که این بیمه نامه بیشترین سهم بازار بیمه را به خود اختصاص داده است. اگر خودرویی در موعد مقرر بیمه نامه شخص ثالث خود را تمدید نکند تبعات بسیاری از جمله اعمال جریمه از سوی شرکت بیمه‌گر، عدم امکان تردد در سطح شهر، توقیف خودرو و جریمه رانندگی گریبان گیر او خواهد شد.

بیمه شخص ثالث هر گونه خسارت جانی و خسارت مالی وارد به اشخاص ثالث را جبران می نماید. تعهدات بیمه شخص ثالث به 3 نوع تقسیم می شود:

 • تعهدات جانی
 • تعهدات مالی
 • حوادث راننده

تعهدات جانی برای جبران هزینه های ناشی از غرامت فوت، نقص عضو، ازکار افتادگی دائم یا موقت و جبران هزینه های پزشکی می باشد. سقف تعهدات جانی بیمه شخص ثالث بر اساس نرخ دیه در ماه حرام محاسبه می شود. تعهدات مالی حوادث راننده برای جبران خسارت مالی به اشخاص ثالث می باشد که بر اساس 2.5 در صد نرخ دیه محاسبه می شود. آخرین تعهد بیمه شخص ثالث تحت عنوان حوادث راننده در بیمه نامه قید می شود. این بیمه نامه تنها برای جبران حوادث جانی وارده به راننده از جمله غرامت فوت، نقص عضو، ازکار افتادگی دائم یا موقت و جبران هزینه های پزشکی می باشد. تعهدات پوشش حوادث راننده معادل دیه در ماه غیرحرام محاسبه می شود. بر اساس قانون تعهدات بیمه شخص ثالث غیر قابل تغییر بوده و تنها پوشش تعهدات مالی را می توان افزایش داد. سقف افزایش تعهدات مالی بر اساس نرخ خودروی متعارف محاسبه می شود. خودروی متعارف بر اساس قانون معادل خودرویی است که ارزش آن حداکثر تا نصف دیه در ماه های حرام باشد.

برای مثال حق بیمه شخص ثالث در سال 1399 برای خودرو سواری شخصی صفر کیلومترمعادل 2.277.000 تومان می باشد. این مبلغ برای محاسبه حق بیمه با پوشش تعهدات جانی معادل 440 میلیون تومان، پوشش تعهدات مالی 11 میلیون تومان و پوشش حوادث راننده معادل 330 میلیون تومان می باشد. تعهدات مالی بیمه نامه تاسقف 220 میلیون تومان (خودروی متعارف) قابل افزایش می باشد. با توجه تصویب بخشنامه حذف نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث دیگر نیازی به خرید و مراجعه حضوری نیست. می توانید بیمه شخص ثالث خود را بصورت غیر حضوری و آنلاین خریداری نمایید. سامانه بیمی لایک امکان خرید بیمه شخص ثالث بیمه معلم را بصورت غیر حضوری و با پرداخت نقدی و اقساطی را فراهم نموده است.

بیمه موتورسیکلت بیمه معلم

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت با سایر وسایل نقلیه موتوری با یکدیگر تفاوتی ندارند. به عبارت دیگر تعهدات بیمه گر برای هر دو بیمه نامه یکسان می باشد. در بیمه شخص ثالث موتور سیکلت راکب و سرنشین هر دو تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دارند و در صورت بروز خطرات، خسارت وارده  تا سقف تعهدات بیمه نامه قابل جبران خواهد بود.

بیمه بدنه بیمه معلم

در سال های اخیر خرید بیمه بدنه از سوی بیمه گذاران مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است. بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث یک بیمه اختیاری می باشد. در واقع بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت هایی است که سهوا توسط خودمان یا سایر عوامل بیرونی به خودرو وارد می شود. این بیمه نامه  خسارت هایی که دراثر حوادثی از جمله آتش سوزی، سرقت، واژگونی یا تصادف به خودروی خودمان وارد می شود را جبران می نماید. پوشش های بیمه بدنه به دو نوع پوشش اصلی و اضافی تقسیم می شود:  پوشش های اصلی  به 5 پوشش اصلی می گویند که با خرید بیمه بدنه، بیمه گر آنها را جبران می نماید. پوشش های اصلی عبارتند از:

 • آتش سوزی
 • انفجار
 • واژگونی
 • سرقت کلی خودرو
 • تصادف

اما یک سری از پوشش ها هم هستند که بیمه گذار در صورت تمایل بصورت  درخواست  جداگانه می توانند آن را خریداری نمایند. این پوشش ها که پوشش های اضافی نام دارند شامل :

 • شکست شیشه
 • سیل و زلزله
 • رنگ و اسید
 • سرقت درجای قطعات

برای صدور بیمه نامه بدنه لازم است ابتدا خودروی شما بازدید شود. پس از بازدید اولیه در صورتی که از بیمه نامه استفاده نکرده باشید و قبل از اتمام بیمه نامه برای تمدید مجدد اقدام کنید نیازی به بازدید مجدد وجود ندارد. برای  خرید بیمه بدنه به سایت بیمی لایک سر بزنید. بیمه بدنه بیمه معلم با حداکثر تخفیفات را از سایت بیمی لایک دریافت کنید.


بیمه آتش سوزی بیمه معلم

آتش سوزی این جمله بلایی است که سالانه افراد خانوار های بسیاری را درشرایط بد آب و هوایی بی خانمان نموده است. جبران خسارت هایی که در اثر آتش سوزی یا یک جرفه به وجود می آید به سادگی قابل جبران نیست. شرکت های بیمه با ارائه پوشش بیمه آتش سوزی خسارت های ناشی از همچون حوادثی را بیمه می کنند. در بیمه آتش سوزی همانند بیمه بدنه خطرات در دو دسته اصلی و اضافی قرار می گیرند. خطرات اصلی جبران خسارت هایی مانند آتش سوزی، صاعقه و انفجار می باشد که غیر قابل تغییر می باشد. در مقابل خطرات دیگری از جمله زلزله، سرقت ، ترکیدگی لوله ، سقوط هواپیما و ...  با پرداخت حق بیمه اضافی با درخواست بیمه گذار بیمه می شوند. تعیین نرخ بیمه آتش سوزی به عوامل بسیاری از جمله نوع سازه، تاسیسات، اثاثیه، متراژ و .. دارد. در حالت کلی بیمه آتش سوزی به 3 دسته کلی تقسیم می شود:

 • بیمه آتش سوزی مسکونی
 • بیمه آتش سوزی صنعتی
 • بیمه آتش سوزی غیر صنعتی

بیمه آتش سوزی مسکونی بیمه معلم

آپارتمان، ویلا، مجتمع های مسکونی از جمله منازل مسکونی هستند که تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارند. در این بیمه نامه خسارت ناشی از خطراتی از جمله آتش سوزی، انفجار و صاعقه جبران می کند. این پوشش ها را در بیمه آتش سوزی پوشش های اصلی می گویند که غیر قابل تغییر می باشند. در مقابل در صورتی که تمایل داشته باشید پوشش های دیگری به بیمه نامه خود اضافه کنید با پرداخت حق بیمه اضافی امکان پذیر است. پوشش های اضافی که می توانید خریداری کنید عبارتند از:

 • سیل
 • زلزله
 • طوفان
 • سقوط بهمن
 • سقوط هواپیما
 • هلیکوپتر و قطعات آن
 • برخورد اجسام خارجی
 • ترکیدگی لوله آب
 • ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف
 • شکست شیشه
 • سرقت با شکست حرز
 • نشست، ریزش و رانش
 • شورش ، بلوا،اغتشاش و آشوب
 • هزینه های پاکسازی و جمع آوری ضایعات ناشی از تحقق خطرهای مشمول بیمه

سازه های ساختمان ها انواع مختلفی دارند که هر کدام بر اساس میزان مقاومتشان در تعیین نرخ حق بیمه موثر می باشند. سازه های بتنی، فلزی، آجری و سنتی از انواع سازه ها هستند که نرخ هر کدام با یکدیگر متفاوت است . علاوه بر نوع سازه، متراژ ساختمان عامل موثر دیگری بر محاسبه نرخ حق بیمه می باشند.

امکان خرید بیمه آتش سوزی مسکونی بیمه معلم در حال حاضر در سامانه  بیمی لایک دریافت کنید. کافیست مشخصات ملک خود را وارد نمایید و  و ارزش اثاثیه را مشخص کنید تا بتوانید از آخرین قیمت بیمه آتش سوزی مطلع شوید. با یک کلیک می توانید خرید خود را ثبت نمایید. در بیمه آتش سوزی مسکونی بنا به تشخیص کارشناس و با خرید پوشش های خاص ممکن است نیاز به بازدید از محل مورد نظر باشد. در این حالت کارشناس به محل جهت بازدید اعزام می شود. پس از تایید و بررسی کارشناس بیمه آتش سوزی شما صادر می گردد و به رایگان برای شما ارسال می گردد.

بیمه آتش سوزی غیر صنعتی بیمه معلم

منظور از بیمه آتش سوزی غیر صنعتی بیمه اماکنی از جمله انبار ها و دفاتر اداری، سالن های آمفی تئاتر، موزه ، اماکن عمومی و سایر موارد مشابه می باشد.در این بیمه نامه سازه های و تاسیسات موجودی انبار ها و مواد اولیه و درحال ساخت تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می گیرد.

بیمه آتش سوزی صنعتی بیمه معلم

این بیمه نامه مخصوص  مراکزی از جمله کارخانجات، پتروشیمی ها، معادن، تصفیه خانه ها و غیره می باشد که در این بیمه نامه علاوه بر ساختمان و تاسیسات، تجهیزات و ماشین آلات نیز بیمه می گردند.


بیمه اشخاص بیمه معلم

بیمه اشخاص تنوع بسیاری دارد. در این رشته بیمه ای برخلاف رشته های اموال خسارت هایی می باشد که به جان انسان ها وارد می شود جبران می گردد. بیمه هایی از جمله بیمه های درمان،بیمه مسافرتی،بیمه حوادث و بیمه عمر از جمله رشته های بیمه ای است که زیر مجموعه بیمه های اشخاص می باشند. بیمه معلم همه انواع بیمه نامه در رشته های بیمه اشخاص را پوشش می دهد:

بیمه مسافرین خارج از کشور بیمه معلم

افرادی که قصد سفر به کشور های خارجه را دارند؛ در این صورت شرکت بیمه معلم در صورت بروز حوادث هزینه های پزشکی  بیمه شده و هزینه هایی از جمله هزینه های سردخانه و جابجایی و انتقال جسد بیمه شده به کشور مقصد را بر اساس ارز آن کشور پرداخت می نماید.

بیمه مسافرتی اتباع ورودی به کشور بیمه معلم

افرادی که قصد سفر به کشور ایران را دارند؛ در این حالت هزینه های پزشکی و سایر هزینه های جانبی بر اساس قرارداد وارد شده به مسافرین توسط این بیمه نامه جبران می گردد.

بیمه حوادث بیمه معلم

هر گونه حادثه ای که منجر به فوت، نقص عضو، از کارافتادگی دائم یا موقت و ایجاد هزینه های پزشکی گردد در پوشش این بیمه نامه می باشد. بیمه معلم با پوشش بیمه حوادث هزینه های ناشی از حوادثی که ناخواسته در مدت قرار برای بیمه شده (بیمه شدگان) رخ می دهد را جبران نمیاد. این بیمه نامه در بیمه معلم در انواع مختلفی ارائه می شود. انواع بیمه حوادث عبارتند از :

 • بیمه نامه حوادث گروهی کارکنان سازمان و کارخانجات
 • بیمه نامه حوادث انفرادی
 • بیمه نامه حوادث دفترچه ای
 • بیمه نامه حوادث گروهی مسافرتی
 • بیمه نامه حوادث گروهی دانشجویی
 • بیمه نامه حوادث کروهی دانش آموزی
 • بیمه نامه حوادث گروهی مهد کودک ها

 

بیمه عمر گروهی بیمه معلم

این بیمه نامه مختص کارکنان سازمان ها و کارخانجات می باشد. بر اساس این بیمه نامه در صورتی که در طول مدت قرارداد هر یک از کارکنان به هر دلیلی فوت شود، در صورتی که بدهی معوق نداشته باشد بر طبق قرارداد و به میزان سرمایه توافق شده، به بازماندگان و وارثین پرداخت می شود.

بیمه مازاد درمان گروهی بیمه معلم

این بیمه نامه برای تحت پوشش قراردادن پرسنل و خانواده آنها در سازمان ها و شرکت ها با تعداد بیمه شده بالای 50 نفر می باشد که  سازمان ها و شرکت هایی که تعداد پرسنل و خانوادشان بیش از 50 نفر باشند می توانند بصورت گروهی از بیمه درمان بیمه آسیا استفاده نمایند. در این بیمه نامه هزینه های درمانی در چند دسته بیمارستانی ، پارا کلینیکی و ... ارائه می شود. این پوشش ها عبارتند از:

 • هزینه‌های بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود (Day Care) (با بیش از 6 ساعت بستری)، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن
 • هزینه‌های اعمال جراحی مغز و اعصاب (به‌استثنای دیسک ستون فقرات)، قلب، پیوند کبد، ریه و پیوند کلیه، مغز استخوان
 • هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های پاراکلینیکی شامل سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، انواع اسکن، انواع سی‌تی‌اسکن، انواع آندوسکوپی، MRI، اکوکاردیوگرافی
 • هزینه‌های مربوط به تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم
 • هزینه‌های جراحی‌های مجاز سرپایی شامل شکستگی‌ها، گچ‌گیری، ختنه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی
 • هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم (با نقص بینایی هر چشم 4 دیوپتر یا بیشتر) برای دو چشم
 • هزینه آمبولانس (حداکثر تعهدات سالانه برای جبران هزینه های آمبولانس و سایر فوریت های پزشکی که نهایتاً منجر به بستری شدن بیمه شده در بیمارستان گردد در داخل شهر 300.000 ریال و بین شهری 600.000 ریال است که از محل تعهدات بند جراحی های عمومی قابل پرداخت می باشد.)

بیمه عمر بیمه معلم

بیمه عمر همچون قراردادی است که بین بیمه گذار و شرکت بیمه منعقد می گردد . در این بیمه نامه بیمه گذار در ازای پرداخت حق بیمه خود یا ذینفعان در مقابل حوادثی از جمله فوت ، نقص عضو ، از کارافتادگی، دریافت مستمری و ... بیمه می کند. پرداخت حق بیمه به چند صورت انجام می شود، نحوه پرداخت حق بیمه را به صورت ماهانه، سالانه و یکجا می باشد و بیمه گذار می تواند هر کدام را انتخاب نماید.


بیمه مسئولیت بیمه معلم

 وقوع حوادث و پیشامد های ناگوار امری است اجتناب ناپذیر در زندگی و جوامع امروزی است. برخی از این حوادث غیر قابل جبران و بازگشت می باشند. گسترش شهرنشینی موجب شده است تا مسئولیت های اجتماعی بسیاری  نمود پیدا کند. هر کس می تواند در هر جایگاهی نسبت به افراد خاصی مسئولیت داشته باشد. یک پزشک در مقابل درمان بیماران خود مسئول است همانگونه که یک کارفا مسئول تامین امنیت کارگران و کارکنان در زمان کار می باشد. پوشش بیمه ای مسئولیت تمام یا بخشی از هزینه های جانی و مالی ایجاد شده در زمان بروز حادثه را جبران می نماید. همان گونه ک می دانید بیمه مسئولیت به دلیل تنوع بالایی که دارد مناسب برای تمام اقشار جامعه می باشد. انواع بیمه مسئولیت عبارتند از :

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

غرامت فوت، نقص عضو، از کارافتادگی دائم و موقت و هزینه های پزشکی کارکنان آسیب دیده در محیط کار که مشمول این بیمه نامه شوند از محل این بیمه نامه پرداخت می گردد.

مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان

پزشکان و پیرا پزشکان و داروسازان در مقابل بیماران بر اساس تخصص خود مسئولیت اجتماعی دارند. در این بیمه نامه جبران هر گونه آسیب جسمی و روانی یا فوت بیمار در جریان درمان که به علت غفلت یا قصورپزشک وارد شود مشمول این بیمه نامه میگردد.

مسئولیت سازندگان ابنیه در مقابل اشخاص ثالث

سازندگان ساختمان ها و ابنیه در جریان ساخت و ساز با خطرات زیاد رو برو هستند خطراتی که ممکن است که در جریان ساخت و ساز به کارگران و یا اشاص ثالث وارد شود. همچنین حوادث و بلایای طبیعی نیز خود نیز عامل دیگری برای تهدید این بنای در حال ساخت می باشند. با پوشش بینه مسئولیت سازندگان ابنیه این خطرات را در مقابل هر گونه ضررهای مالی و جانی وارد شده بیمه کنید.

مسئولیت مدنی عمومی

این بیمه نامه به چند بیمه نامه کلی تقسیم می شود. در این بیمه نامه غرامت فوت، نقص عضو، از کارافتادگی و هزینه های پزشکی وارد شده توسط شرکت بیمه جبران می گردد. انواع بیمه نامه مسئولیت مدنی عمومی عبارتند از:

 • مسئوليت مدني دارندگان آسانسور در قبال استفاده کنندگان
 • مسئولیت مدنی مدیران و مربیان مهد کودک ها
 • مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی
 • بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای مهندسین طراح ، محاسب و ناظر
 • بیمه مسئولیت مدنی بازرسی فنی کالا
 • مسئوليت مدني مسئولان فني بيمارستان/کلينيک/درمانگاه
 • مسئوليت مدني مديران و ناجيان غريق استخر
 • بیمه نامه مسئولیت مدنی دارندگان ماشین آلات ساختمانی، راهسازی و کشاورزی در قبال اشخاص ثالث
 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران مجموعه ورزشی در قبال ورزشکاران
 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران واحد های اقامتی

بیمه مهندسی بیمه معلم

بیمه نامه مهندسی یکی از انواع بیمه نامه های نوین می باشد که به دو صورت پروژه ای و سالانه به فروش میرسد. این بیمه نامه ها به دو دسته تفکیک می شوند. پروژهای عمرانی و ساخت و ساز که بصورت پروژه و تمام خطر تحت پوشش بیمه نامه قرار می گیرند. بیمه نامه هایی که مختص نگه داری ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران و یا بهره برداری از کارخانجات می باشند. در این نوع بیمه نامه می بایست به صورت سالانه تمدید شود. انواع بیمه نامه مهندسی عبارتند از :

 • بیمه نامه های تمام خطر پیمانکاران (A.R)
 • بیمه نامه های تمام خطر نصب (A.R)
 • بیمه نامه های ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری (CPM)
 • بیمه نامه های تجهیزات الکترونیک (EE)
 • بیمه نامه های سازه های تکمیل شده (CECR)
 • بیمه نامه های عیوب اساسی و پنهان ساختمان یا تضمین کیفیت ساختمان (LDB)

بیمه باربری بیمه معلم

هر گونه آسیبی که در حین حمل و نقل به کالا وارد شود با بیمه باربری قابل جبران خواهد بود. بیمه باربری تنها بیمه ای است که در آن مدت تعیین نمی شود و متعهد پرداخت خسارت های ناشی از فساد یا حمل کالا از مبدا به سمت مقصد می باشد. بیمه بدنه شناور، بیمه باربری داخلی و بیمه حمل و نقل بین المللی و بیمه ترانزیت از انواع بیمه های باربری می باشند.

 

بیمه معلم در یک نگاه

 

بیمه معلم در یک نگاه

اطلاعات کلی

سهم بازار

3.6

تعداد شعب

60

تعداد نمایندگان

2032

تعداد کارکنان

720

عملکرد شرکت بیمه معلم در سال 1397

بیمه های غیر زندگی

بیمه های زندگی

خسارت پرداختی

در صد رشد

حق بیمه تولیدی

درصد رشد

خسارت پرداختی

درصد رشد

حق بیمه تولیدی

درصد رشد

8192

34.1

13263.3

34.2

1410

50.4

3075.2

34.6

 

سخن آخر

شرکت بیمه معلم که جزو اولین شرکت های بیمه خصوصی در صنعت بیمه کشور عزیزمان ایران است، در جهت رشد و ارتقا کیفیت خدمات بیمه ای کوشیده است و در این راه دستاورد های بسیاری را کسب نموده است. این شرکت بیمه با توجه به تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال 1397 در سطح دوم توانگری مالی قرار دارد. با توجه به نرخ رشد میزان حق بیمه تولیدی و خسارت های پرداختی این شرکت بیمه توانایی پرداخت هر گونه خسارت را دارد. شرکت بیمه معلم با تخصیص نیروی انسانی قوی و مجرب در حوزه های فروش و خسارت و بازاریابی در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و با حاکمیت انضباط و احترام و تخصص خود دلیل این پیشرفت مهم بوده است.

ورود به سایت
ورود به سایت
فراموشی رمز عبور
ثبت نام در سایت
وب اپلیکیشن بیمی لایک را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید
۱
در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
۲
منوی بازشده را به چپ (به سمت بالا برای ios ورژن ۱۳ به بعد) بکشید و گزینه “Add to home screen” را انتخاب کنید.
۳
در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.