قبلی

استعلام و خرید بیمه کرونا

 
 • از 0 تا 15 سال
  0
 • از 16 تا 50 سال
  0
 • از 51 تا 60 سال
  0
 • از 61 تا 70 سال
  0
 
 
 
بعدی
قبلی
بعدی

درباره بیمه کرونا

همه ما کم و بیش با ویروس کرونا یا کووید 19 آشنایی داریم. این ویروس خطرناک که تمامی مردم جهان را مورد تهدید قرار داده است، تا کنون جان بسیاری از انسان ها را گرفته است. در این بیماری فقیر و غنی معنا ندارد و همه ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. آنچه این بیماری را کشنده میکند وجود بیماری های زمینه ای و ایمنی پایین بدن است. به راستی چگونه می توان از این بیماری در امان بمانیم؟ رعایت بهداشت فردی و زدن ماسک راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری می باشند.

اگر مبتلا شدیم چه؟ آیا برای هزینه های دوران بستری پس اندازی دارید؟ یا در صورت فوت سرمایه ای را برای بازماندگانتان پس انداز کرده اید؟ در دوران بستری که درآمدی ندارید آیا غرامتی برای بازماندن از کارتان وجود دارد؟

اگر هر یک از شرایط بالا را ندارید بیمه کرونا راه حلی برای شما دارد. بیمه کرونا چیست و چگونه می تواند هزینه های شما را پوشش دهد؟

بیمه کرونا چیست؟

بیماری کرونا از جمله بیماری هایی است که بدلیل واگیر بودن آن و طول مدت درمان، منجر به بیکار شدن خیلی از هم وطنان ما در ایام بیماری می شود. هزینه های بالای درمان و باز ماندن از کار و کسب درآمد، فشار زیادی به خانواده مبتلا وارد خواهد کرد. بیمه کرونا بیمه ای است که با تعهد پرداخت غرامت بازماندن از کار در طول مدت بیماری، دغدغه بزرگ خانواده و بیمار را تا حدودی کاسته است.

شرکت های بیمه برای مقابله با این ویروس و تحت پوشش قرار دادن افراد در مقابل خطر این بیماری این بیمه نامه را ارائه داده اند. در واقع بیمه کرونا به نوعی بیمه حوادث انفرادی است که پوشش بیمه کرونا را دارد. اما شاید بخواهید در باره پوشش های این بیمه نامه بیشتر بدانید در ادامه به بررسی هر کدام از پوشش این بیمه نامه می پردازیم.

پوشش های بیمه کرونا

همانطور که گفتیم بیمه کرونا از انواع بیمه های حوادث انفرادی است. در این نوع بیمه نامه اصلی ترین پوشش، فوت در اثر حادثه به هر علت است. تفاوتی که بیمه حوادث انفرادی با بیمه کرونا دارد این است که دو پوشش دیگر نیز به آن اضافه شده است.

 • سرمایه فوت در اثر حادثه به هر علت
 • هزینه بستری بیمارستانی ( کرونا )
 • غرامت باز ماندن از کار به مدت یک ماه

هر کدام از پوشش های فوق با انتخاب بیمه گذار و بر اساس میزان غرامت و سرمایه در خواستی در قالب تعهدات بیمه گر صادر می شود.

بیمه کرونا علاوه بر تنوع در میزان تعهدات، در مدت های سه ماهه، شش ماهه و یکساله نیز ارائه می شود.

برای اطلاع از سقف تعهدات و خرید بیمه کرونا کلیک کنید.

همچنین بخوانید : چرا خرید بیمه کرونا ضروری است ؟

چرا باید بیمه کرونا بخریم؟

بیماری کرونا سریع تر از آنچه که فکر می کردیم به ایران هم رسید، اما این بیماری با گذشت بیش از 6 ماه همچنان قربانی می گیرد. تنگی نفس، سرفه، تب و ضعف بدن تنها چیزی نیس که ک مبتلای به کرونا را درگیر می کند. هزینه های بسیاری از جمله هزینه های آزمایش، بستری در بخش مراقبت های ویژه، هزینه استفاده از دستگاه های ویژه وهزینه هایی که در صورت فوت بیمار به خانواده تحمیل می شود، از جمله مسائلی است که بیمار یا خانواده آن را به خود در گیر می کند.

بیمه کرونا با پوشش های خود و تعهداتی که دارد می تواند بخش زیادی از این هزینه ها را پوشش دهد. همچنین در کنار هزینه های درمان در مدت بیماری غرامت روز هایی که در بیمارستان بستری بوده اید و کسب درآمد شما میسر نبود نیز به شما پرداخت خواهد شد.

نحوه پرداخت خسارت بیمه کرونا

در این بیمه کرونا همانند سایر بیمه ها برای پرداخت خسارت نیاز به مستنداتی است. بر این اساس برای پرداخت خسارت در تعهدات شماره 2 و 3 (یعنی هزینه بستری بیمارستانی و غرامت باز ماندن از کار) نیاز به مدارک ذیل وجود دارد:

 1. ثبت نتیجه آزمایش تشخیص مولکولی بر روی یکی از نمونه های تنفسی اصلی در یکی از آزمایشگاه های مرجع کشور
 2. وجود CPR غیر طبیعی یا لنفوپنی (کمتر از 1100) یا شواهد مثبت بیماری در سی تی اسکن
 3. در بخش مراقبت های ویژه ایزوله تنفسی و درمان با داروهای آنتی وایرال (شرط اصلی پرداخت خسارت)
 4. دوره انتظار برای پوشش بیمه بیماری کووید 19 ( کرونا ) در این بیمه نامه 14 روز از تاریخ صدور گواهی می باشد.

نکته 1 آزمایش تشخیص بیماری کرونا در دومرحله "غربالگری" و "تاییدی" می باشد.

نکته 2 هزینه تست آزمایش کرونا در تعهدات شرکت بیمه نمی باشد.

 

هر بیمه نامه ای برای پرداخت خسارت ممکن است یک دوره انتظار داشته باشد. در این بیمه نامه دوره انتظار از موارد مهمی است که قبل صدور بیمه نامه باید بدانید.

دوره انتظار به دوره ای گفته می شود که بیمه گر تعهدی برای جبران خسارت ندارد. در بیمه کرونا مدت دوره انتظار معادل 14 روز می باشد. این مدت برای جلوگیری از سوء استفاده از بیمه است ( رعایت اصل حد اعلای حسن نیت) . به عبارت دیگردر طول این مدت در صورتی که بیمار به کووید 19 مبتلا باشد و آگاهانه اقدام به خرید بیمه کرونا نماید، در مدت 14 روز علائم بیماری آن نشان داده خواهد شد.

برای خرید بیمه کرونا به چه مدارکی نیاز است ؟

این سوال خیلی از ماست. اینکه برای صدور بیمه کرونا چه مدارکی نیاز است؟ آیا نیاز به دفترچه بیمه داریم یا نه ؟ اصل مدارک نیاز است یا تصویر آن کفایت می کند؟ آیا فرم خود اظهاری برای صدور بیمه کرونا کافی است ؟

پاسخ سوالات شما اینجاست. برای صدور بیمه نامه کرونا نیازی به مرا جعه حضوری نمی باشد. کافی است تصویر مدارک را در زمان خرید بیمه کرونا در سایت آپلود نمایید.

 • شناسنامه
 • کارت ملی

نحوه خرید بیمه کرونا

خرید بیمه کرونا در حال و هوایی که سعی می کنیم در خانه بمانیم و تنها برای کار های ضروری از منزل خارج شویم، بسیار آسان است. اکنون بیمه نامه کرونا رو به صورت آنلاین می توانید از سامانه بیمی لایک خریداری کنید.

در سامانه بیمی لایک بیمه کرونا بر اساس طرح های شرکت های بیمه و تعهدات مختلف را می توانید انتخاب و خریداری نمایید. مدت بیمه کرونا می تواند 3 ماهه، 6 ماهه  و یکساله باشد که بسته به درخواست شما می توانید هر کدام را انتخاب نمایید.

سامانه بیمی لایک بستر امنی را فراهم نموده است تا شما خریداران بتوانید مدارک و اطلاعات خود را با اطمینان خاطر وارد نمایید. این کار برای حفظ اطلاعات شما از هر گونه سوء استفاده احتمالی و سرقت اطلاعات شخصی و بانکی شما می باشد.

برای خرید بیمه کرونا نیاز است که چند گام ساده بردارید:

اول : وارد سامانه بیمی لایک شوید.
دوم : بیمه کرونا انتخاب کنید.
سوم : تعداد افراد در گروه سنی مشخص شده را وارد نمایید.
چهارم : مدت بیمه نامه را انتخاب کنید.
پنجم : بیمه مورد نظرتان را انتخاب و دکمه خرید را بزنید.
ششم : مشخصات بیمه گذار به همراه تصاویر درخواستی را وارد نمایید.
هفتم : حق بیمه خود را پرداخت کنید.
هشتم : بیمه نامه به واحد صدور ارجاع شده و در زمان و مکان درخواست شما برایتان ارسال می شود.

در صورتی که در فرآیند خرید بیمه نامه سوال داشته باشید می توانید به از مشاوران بیمیلایک به صورت آنلاین مشاوره بگیرید یا با شماره های 41529000-021 تماس بگیرید.

ورود به سایت
ورود به سایت
فراموشی رمز عبور
ثبت نام در سایت
وب اپلیکیشن بیمی لایک را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید
۱
در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
۲
منوی بازشده را به چپ (به سمت بالا برای ios ورژن ۱۳ به بعد) بکشید و گزینه “Add to home screen” را انتخاب کنید.
۳
در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.