مطابق بخشنامه بیمه مرکزی و هماهنگی انجام شده با پلیس راهور، نیازی به داشتن نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نمی باشد.
مطابق بخشنامه بیمه مرکزی و هماهنگی انجام شده با پلیس راهور، نیازی به داشتن نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نمی باشد.
لوگوی بیمی لایک
قبلی
بعدی
قبلی
بعدی

قانون جدید بیمه شخص ثالث

تصویب قانون جدید بیمه شخص ثالث 4 تغییر عمده و کاربردی با خود به همراه داشت که در ادامه می‌خواهیم آن‌ها را باهم بررسی کنیم:

تخفیفات پلکانی

با تغییر قانون بیمه شخص ثالث تخفیفات تا حدودی کاهش یافت و دوره هفت ساله برای دریفت سقف تخفیفات به 14 سال افزایش پیدا کرد. بدین صورت که به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه نامه 5 درصد تخفیف  عدم خسارت ارائه می‌شود.

حذف تخفیفات مازاد

بر اساس این قانون همه تخفیفات مازاد بر تخفیفات عدم خسارت لغو گردید. بر این اساس شرکت‌های بیمه تنها مجاز هستند به میزان 2.5 درصد حق بیمه تخفیف ارائه نمایند.

تعریف خودروی متعارف

خسارت‌های وارد به خودرو‌های گران قیمت تا انجایی بود که  افراد مقصر می‌بایت هزینه‌های بسیاری بابت جبران خسارت‌ها از جیب خود بپردازند. بر اساس این قانون و تعریف گران ترین خودروی متعارف میزان خسارت‌های پرداختی برای همچین خودروهایی تغییر یافت. در مبنای این قانون گران ترین خودروی متعارف خودرویی است قیمت آن برابر با حداکثر نصف دیه در ماه حرام باشد. ( در سال 1399 برابر با 220 میلیون تومان ) بنابراین در تصادف با یک خودروی گران قیمت در صورتی که قیمت خودرو بیش از 220 میلیون تومان باشدو خسارت پرداختی به صورت قاعده نسبی محاسبه می‌شود .

راننده محور شده بیمه شخص ثالث

راننده ای که از قوانین راهنمایی و رانندگی تبعیت نمی‌کند مطمئنا ریسک ایجاد حوادث رانندگی را افزایش می‌دهد. بنابراین بیمه شخص ثالث پس از تغییرات قانون به بیمه ای بدل شده است که تخلفات رانندگی راننده را در هزینه‌های بیمه نامه لحاظ میکند. البته که هنوز هیچ گونه اقدامی ‌در این خصوص صورت نگرفته است.

خرید بیمه شخص ثالث

با افزایش چشم گیر خودرو‌ها در سطح شهر و زندگی ماشینی دیگر نیازی نیست برای هر کاری به محل مورد نظر مراجعه کنیم. صنعت بیمه نیز همچون سایر کسب و کار‌ها به سمت خرید و فروش الکترونیکی پیش رفته است. بر این اساس خرید آنلاین بیمه شخص ثالث در کنار روش سنتی چند سالی است که مرسوم شده است. در شرایطی مثل شیوع ویروس کرونا دیگر نیازی به خروج از منزل برای تمدید بیمه نامه وجود ندارد. و به صورت آنلاین و تلفنی نیز قابل خریداری نیز می‌باشد.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث

همانطور که گفتیم این روز‌ها خرید اینترنتی کالا و خدمات همچون بیمه شخص ثالث مرسوم شده است. بیمی‌لایک نیز از جمله شرکت کارگزاری بیمه است که خدمات بیمه ای در هر رشته و با هر شرکتی را به بیمه گذاران ارائه می‌دهد. کافی است برای خرید بیمه شخص ثالث وارد سایت بیمی‌لایک شوید و با پر کردن فرم مشخصات خودرو در چند دقیقه بیمه شخص ثالث را خریداری نمایید.

مراحل خرید بیمه شخص ثالث از بیمی‌لایک

همانطور که گفتیم خرید بیمه نامه همچون بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و ... الکترونیکی شده است و این موضوع در افزایش آگاهی و انتخاب ما بسیار تاثیر گذار بوده ست. فی الواقع با انتخاب کارگزار آنلاین بیمی‌لایک برای خرید بیمه نامه خیلی راحت تر می‌توانید بیمه شخص ثالث شرکت‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و استعلام نرخ بگیرید. بر این اساس با ایجاد فاکتور‌های اندازه گیری همچون درج توانگری مالی، تعداد شعب پرداخت خسارت، رضایت مشتریان و قیمت بیمه نامه می‌توان بهترین بیمه شخص ثالث را خریداری کرد. با لیست کردن بیمه شخص ثالث می‌توانید ارزانترین بیمه شخص ثالث تا گران ترین آن را با یکدیگر براساس معیار‌هایی همچون توانگری مالی و شعب پرداخت خسارت مقایسه کنید.  برای خرید بیمه شخص ثالث تنها کافی سات که چند قدم مهم را بردارید. بیمی‌لایک سفر خرید بیمه شخص ثالث را این گونه آغاز می‌کند :

سفر خرید آنلاین بیمه بیمی لایک

بیمی‌لایک، سامانه معتبر و مطمئن خرید بیمه شخص ثالث

بیمی‌لایک اولین کارگزار رسمی مستقیم بیمه مرکزی (برخط) با چندین سال سابقه فعالیت در این صنعت مهم، افتخار این را دارد که در طول چندین سال به مردم این سرزمین خدمت نموده است. این شرکت با اشتراک گذاری تجارب خود و ایجاد یک بستر برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، تحولی نوین ایجاد نموده است.

اگر شما هم به دنبال آن هستید که ارزان ترین بیمه شخص ثالث را خریداری کنید، مشخصات خودروتان را در بالای همین صفحه وارد کنید، تا آخرین قیمت بیمه شخص ثالث را ببینید.

سوالات متداول

درصورتیکه خسارت وارده بیش‌تر از سقف تعهدات بیمه باشد، پوشش خسارت به عهده چه کسی و یا چه سازمانی است؟

با توجه به وظایف صندوق تأمین خسارت‌های بدنی، درصورتیکه خسارت‌های مالی وارد شده به زیان‌دیدگان حادثه، بیش‌تر از سقف پوشش بیمه‌نامه باشد، مبلغ مازاد خسارت از طرف این صندوق پرداخت می‌شود. اما اگر خسارت مالی وارد شده بیش‌تر از سقف پوشش بیمه باشد، مقصر حادثه وظیفه دارد مابقی آن را پرداخت کند. 

درصورت فرار کردن مقصر از محل تصادف نیاز به چه مدارکی خواهم داشت؟

در اینصورت بهتر است کروکی داشته و به همراه سایر مدارک خودرو به بیمه مراجعه نمایید.

آیا می‌توان شرکت بیمه را تغییر داد؟ درصورت تغییر شرکت بیمه تخفیفات حذف می‌شوند؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد.

آیا بیمه شخص ثالث، افت قیمت خودروی من را هم جبران می‌کند؟

خیر هزینه بیمه شخص ثالث  تنها هزینه خسارت مالی وارده رو میپردازد و برای دریافت افت قیمت خودرو می‌بایست به شورای حل اختلاف مراجعه نمود.

آیا امکان فسخ بیمه شخص ثالث وجود دارد؟

خیر بیمه ثالث عقد لازم است و به هیچ وجه قابل فسخ نیست.

آیا اگر اقساط بیمه به تاخیر بیفتد و پرداخت نشود، باعث فسخ آن می‌شود؟

خیر. چون بیمه شخص ثالث عقد لازم بوده و تاخیر پرداخت قسط سبب فسخ آن نمی‌شود.

در چه صورتی برای دریافت خسارت نیاز به داشتن کروکی پلیس نمی‌باشد؟

در کلیه شرکت‌های بیمه‌گر در صورت بروز تصادف تا سقف حداقل تعهد مالی که در سال 99 معادل 11 میلیون تومان نیازی به کروکی و گزارش نیست. اما در برخی از تصادفات خاص مانند تصادف‌های زنجیره‌ای، نیاز یا عدم نیاز به کروکی و گزارش بستگی به نظر افسر واقع در صحنه تصادف خواهد داشت.

روند پرداخت خسارت سیار به چه صورت است؟

تفاوتی که با روال عادی بیمه دارد این است که ارزیابی به صورت سیار و در محل انجام می‌گیرد. اما پرداخت طبق روال عادی و مراجعه به شرکت بیمه انجام می‌گیرد.

چگونه می‌توان از اصالت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

برای بررسی اصالت بیمه‌نامه خودرو شخص ثالث، می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه مرکزی و سامانه سنهاب، با وارد کردن شماره بیمه‌نامه خود از اصالت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک به شماره 30002621 وجود دارد. کافیست تا با ارسال اطلاعات مورد نظر به صورت (شماره بیمه‌نامه*کد ملی بیمه‌گذار*1) در قالب پیامک به شماره مذکور، از اصالت بیمه‌نامه خود مطمئن شوید.

ورود به سایت
ورود به سایت
فراموشی رمز عبور
ثبت نام در سایت
وب اپلیکیشن بیمی لایک را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید
۱
در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
۲
منوی بازشده را به چپ (به سمت بالا برای ios ورژن ۱۳ به بعد) بکشید و گزینه “Add to home screen” را انتخاب کنید.
۳
در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.