با مزایای بیمه عمر آشنا شوید

اگرچه ممکن است همه ما تا حدودی با بیمه عمر آشنایی مختصری داشته باشیم اما کمتر به مزایای آن توجه کرده‌ایم. باوجود تورمی که در سال‌های اخیر با آن مواجه هستیم ممکن است از بیمه عمر این برداشت شود که خرید آن با وجود این افزایش قیمت بیهوده باشد. در مقاله بیمه عمر چیست؟ درباره بیمه عمر و انواع آن صحبت کردیم؛ اما قصد داریم در این پست‌بلاگ به مزایای بیمه عمر بپردازیم.

مزایای بیمه عمر چیست؟

اگر هنوز پست‌بلاگ بیمه عمر چیست؟ را نخوانده‌اید بهتر است برای درک بهتر موضوع بیمه عمر ابتدا از اینجا مقاله را مطالعه کنید تا آشنایی نسبی با انواع بیمه عمر داشته باشید.

همان‌طورکه می‌دانید سرمایه فوت اصلی‌ترین پوشش هر بیمه عمری است. اندوخته‌ای که در صورت فوت بیمه‌شده به بازماندگان و ذینفعان تعلق می‌گیرد؛ اما مزایای بیمه عمر تنها سرمایه فوت نیست. با اضافه کردن پوشش‌های اضافی بیمه عمر و همچنین انتخاب صحیح نوع بیمه‌نامه می‌توانیم از مزایای دیگر بیمه عمر استفاده کنیم. در ادامه برخی از فواید بیمه عمر را می‌خوانید.

پرداخت هزینه‌های پزشکی و بیماری‌های خاص

یکی از پوشش‌های بیمه عمر پرداخت هزینه‌های پزشکی بیماری‌های خاص می‌باشد. عدم کفایت بیمه تکمیلی یکی از دلایل خرید این پوشش است. بیماری‌های خاص در کنار درد، هزینه‌های زیادی دارد که خرید این پوشش تا حدودی هزینه‌های درمانی شما را تأمین می‌کند.

پوشش خسارت و حادثه

حوادث قابل پیش‌بینی نیستند. پس شرط عقل این است که برای چنین روزهایی از قبل آماده باشیم. مصدومیت و ازکارافتادگی دائم یا موقت تنها بخشی از عواقب حوادثی همچون بلایای طبیعی، تصادف و… می‌باشند. باید بدانیم که جبران هزینه‌های زندگی درصورتی‌که دچار آسیب جسمی شده باشیم چندین برابر دشوارتر خواهد بود. یکی از مزایای بیمه عمر تأمین هزینه‌هایی است که در صورت رخداد چنین حوادثی به فرد تحمیل می‌شود.

پرداخت حق بیمه اندک و اندوخته قابل‌توجه

مبالغ اندکی که سالانه به شرکت بیمه می‌پردازیم تنها بخش کوچکی از هزینه‌های ما را تشکیل می‌دهد. اگرچه بیمه عمر با توجه به سود مشخصی از ابتدای قرارداد و به‌صورت روزشمار و تضمینی به اندوخته شما اضافه می‌کند؛ در پایان مدت بیمه‌نامه خواهید دید که مبلغ اندوخته شما فراتر از انتظار شما بوده است. البته در برخی از شرکت‌های بیمه در کنار سود تضمینی، به بیمه‌گذار سود مشارکت هم پرداخته می‌شود.

نکته: سود مشارکت در هر شرکت بیمه متفاوت و متغیر بوده، بنابراین قبل از خرید بیمه عمر از مشاور خود در این زمینه راهنمایی بگیرید.

دریافت بازنشستگی

با ۱۰ سال کار بازنشسته شوید. یکی دیگر از مزایای بیمه عمر دریافت مستمری در دوران بازنشستگی است. هر زمان که حس کردید دیگر توانایی کار کردن ندارید می‌توانید به شرکت بیمه اعلام کنید و مستمری دریافت کنید. مستمری شما بر اساس میزان اندوخته شما در طول مدت بیمه‌نامه به‌صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

امکان مشخص کردن ذینفع

تأمین آینده فرزندان یکی از بزرگ‌ترین دغدغهٔ خانواده است. هزینه‌های تحصیل، تهیه خانه، پشتوانه مالی و… بخشی از نگرانی‌های پدران و مادران است. با خرید بیمه عمر می‌توانید با تعیین ذینفع، تمام یا بخشی از اندوخته خودتان را به همسر و فرزندان خودتان ببخشید. انتخاب ذینفع به عهده شماست و هر کس را که می‌خواهید می‌توانید به‌عنوان ذینفع انتخاب نمایید و اندوخته‌تان را به نسبت تقسیم کنید.

سرمایه فوت بیمه عمر

اگر بیمه‌شده در طول مدت بیمه‌نامه فوت کند، سرمایه فوت تنها منبع مالی است که می‌توان از آن استفاده کرد. از مزیت‌های سرمایه فوت این است که بلافاصله بعد از فوت بیمه‌شده و با ارائه مدارک به ذینفعان پرداخت می‌شود. همچنین هیچ‌گونه کسورات قانونی به آن تعلق نمی‌گیرد.

نکته: در صورت فوت بیمه‌شده سرمایه فوت و اندوخته به ذینفعان پرداخت می‌شود. اگر بیمه‌شده بر اساس حادثه فوت کند علاوه بر مبالغی که گفته شد، سرمایه فوت براثر حادثه نیز به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

امکان دریافت وام

این روزها دریافت وام فوری با سود حداقل از بانک‌ها بدون ضامن کار آسانی نیست. با خرید بیمه عمر می‌توانید از سال دوم تا ۹۰% اندوخته خود را به‌عنوان وام بدون وثیقه و ضامن دریافت کنید. اخذ وام بیمه عمر تنها چهار درصد سود بیش از سود متعلقه است. مزیت دیگری که وام بیمه عمر دارد این است که با اخذ وام همچنان از سود تضمینی بهره‌مند می‌شوید.

معافیت از مالیات

اگر نگران مالیات هستید باید بدانید سرمایه فوت و اندوخته شما مشمول مالیات نخواهند شد. از دیگر مزایای بیمه عمر این است که مالیات و ارزش‌افزوده به سرمایه شما تعلق نمی‌گیرد پس با خیال راحت می‌توانید بیمه عمر بخرید. شایان‌ذکر است هرگونه بدهکاری بیمه‌شده تداخلی با اخذ تمام و کمال سرمایه ندارد.

امکان بازخرید بیمه عمر

اگر بیمه عمر دارید باید بدانید در هر زمان از شروع قرارداد می‌توانید درخواست فرم بازخرید بیمه‌نامه را پرکنید. درصورتی‌که بیمه‌گذار به هر دلیلی پیش از موعد اتمام بیمه‌نامه از ادامه قرارداد منصرف شود می‌تواند اندوخته خود را بازخرید کرده یا به‌عبارت‌دیگر بیمه‌نامه خود را فسخ نماید. ارزش بازخرید بیمه عمر در شرکت‌های بیمه متفاوت بوده و ارتباط مستقیم با مدت‌زمان فسخ دارد.

سود تضمینی

اگر هنوز در خرید بیمه عمر مردد هستید، این قسمت را از دست ندهید. کمتر پیش می‌آید قوانین در طول زمان تغییر نکنند؛ اما در بیمه عمر این تضمین وجود دارد که در طول مدت بیمه‌نامه سود بیمه‌شده به‌صورت تضمینی ارائه می‌شود. بر این اساس طبق آئین‌نامه بیمه‌های زندگی بیمه مرکزی، سود حاصل از بیمه عمر در دو سال اول ۱۶ درصد و در دو سال دوم برابر با ۱۳ درصد و از سال پنجم به بعد معادل ۱۰ درصد پرداخت خواهد شد.

بیمی‌لایک مشاوری امین برای خرید بیمه عمر

در میان شرکت‌های بیمه انتخاب شرکتی که بیمه عمر متناسب با شرایط ما ارائه می‌دهد، دشوار است. مشاوران بیمی‌لایک به شما کمک می‌کنند تا انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری در این خصوص داشته باشید. معرفی و بررسی شرکت‌های بیمه و در نظر گرفتن شرایط شما در انتخاب شرکت بیمه و نوع بیمه عمر تنها بخشی از خدمات بیمی‌لایک است. برای ثبت درخواست مشاوره فرم تماس با ما را پرکنید.

 

 

 

پرداخت هزینه های پزشکی
پوشش خسارت و حادثه
پرداخت حق بیمه اندک و اندوخته قابل توجه
دریافت مستمری نشستگی
سرمایه فوت عمر
امکان دریافت وام
معافیت مالی
امکان بازخرید بیمه عمر
سود تضمینی

سود بیمه عمر در دو سال اول ۱۶ درصد و در دوسال دوم ۱۳ درصد و از سال پنجم به بعد معادل ۱۰ درصد است.

سرمایه فوت در اثر حادثه برابر با سرمایه فوت عادی می باشد، در صورتی که بیمه شده در اثر حادثه فوت شود به میزان دوبرابر سرمایه فوت به بازماندگان پرداخت می شود.

از سال دوم به میزان ۹۰ درصد اندوخته امکان اخذ وام وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.