طبق بخشنامه بیمه مرکزی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه موتوری به طور 100 درصدی در بهمن ماه بخشیده می شود
مطابق بخشنامه بیمه مرکزی و هماهنگی انجام شده با پلیس راهور، نیازی به داشتن نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نمی باشد.
طبق بخشنامه بیمه مرکزی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه موتوری به طور 100 درصدی در بهمن ماه بخشیده می شود
مطابق بخشنامه بیمه مرکزی و هماهنگی انجام شده با پلیس راهور، نیازی به داشتن نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نمی باشد.
لوگوی بیمی لایک
قبلی
بعدی

تاریخچه بیمه ایران

شرکت بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه در سال 1314 درایران تاسیس گردید. تا پیش از این کلیه فعالیت های بیمه ای در اختیار شرکت های بیمه خارجی قرار داشت. در واقع تاسیس شرکت بیمه ایران نقشی بسیار موثری در ملی شدن صنعت بیمه داشت تا جائی که در اولین سال شروع فعالیت خود توانست بیش از 67 درصد از سهم بازار بیمه را به خود اختصاص دهد.

خدمات رشته های بیمه ایران

بیمه ایران در همه رشته های زندگی و غیر زندگی ارائه خدمات می کند از این رو بیش از نیمی از بیمه نامه های صادره در بخش های بازرگانی و در جهت حمایت از صنایع ملی مانند نفت، گاز، پتروشیمی ، نیروگاه ها، سد سازی ، هواپیمایی و ... را به خود اختصاص داده است

بیمه خودرو بیمه ایران

بیمه های خودرو از جمله بیشترین سهم خرید بازار بیمه را به خود اختصاص داده اند. کمتر کسی پیدا می شود که با بیمه های خودرو (بیمه شخص ثالث ، بیمه بدنه) آشنایی نداشته باشد. لزوم صدور بیمه شخص ثالث برای هر وسیله نقلیه و خرید بیمه بدنه برای تکمیل خدمات بر هیچ کس پوشیده نیست.

بیمه شخص ثالث بیمه ایران

بیمه شخص ثالث  یک بیمه اجباری برای همه وسایل نقلیه اجباری است ، بی خود نیست که این بیمه نامه بیشترین سهم بازار بیمه را به خود اختصاص داده است. خودروی بدون بیمه خود نیز تبعاتی به همراه دارد از جمله اعمال جریمه از سوی شرکت بیمه‌گر، عدم امکان تردد در سطح شهر، توقیف خودرو و جریمه رانندگی .

بیمه شخص ثالث هر گونه خسارت جانی و خسارت مالی وارد به اشخاص ثالث را جبران می نماید. تعهدات بیمه شخص ثالث به 3 نوع تقسیم می شود.

 • تعهدات جانی
 • تعهدات مالی
 • حوادث راننده

تعهدات جانی برای جبران هزینه های ناشی از غرامت فوت، نقص عضو، ازکار افتادگی دائم یا موقت و جبران هزینه های پزشکی می باشد. سقف تعهدات جانی بیمه شخص ثالث بر اساس نرخ دیه در ماه حرام محاسبه می شود. تعهدات مالی حوادث راننده برای جبران خسارت مالی به اشخاص ثالث می باشد که بر اساس 2.5 در صد نرخ دیه محاسبه می شود. آخرین تعهد بیمه شخص ثالث تحت عنوان حوادث راننده در بیمه نامه قید می شود.

این بیمه نامه تنها برای جبران حوادث جانی وارده به راننده از جمله غرامت فوت، نقص عضو، ازکار افتادگی دائم یا موقت و جبران هزینه های پزشکی می باشد. تعهدات پوشش حوادث راننده معادل دیه در ماه غیرحرام محاسبه می شود. بر اساس قانون تعهدات بیمه شخص ثالث غیر قابل تغییر بوده و تنها پوشش تعهدات مالی را می توان افزایش داد.

سقف افزایش تعهدات مالی بر اساس نرخ خودروی متعارف محاسبه می شود. خودروی متعارف بر اساس قانون معادل خودرویی است که ارزش آن حداکثر تا نصف دیه در ماه های حرام باشد. برای مثال حق بیمه شخص ثالث در سال 1399 برای خودرو سواری شخصی صفر کیلومترمعادل 2.277.000 تومان می باشد. این مبلغ برای محاسبه حق بیمه با پوشش تعهدات جانی معادل 440 میلیون تومان، پوشش تعهدات مالی 11 میلیون تومان و پوشش حوادث راننده معادل 330 میلیون تومان می باشد. تعهدات مالی بیمه نامه تاسقف 220 میلیون تومان (خودروی متعارف) قابل افزایش می باشد.

با توجه تصویب بخشنامه حذف نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث دیگر نیازی به خرید و مراجعه حضوری نیست. می توانید بیمه شخص ثالث خود را بصورت غیر حضوری و آنلاین خریداری نمایید. سامانه بیمی لایک امکان خرید بیمه شخص ثالث را بصورت غیر حضوری و به صورت نقدی و اقساطی را فراهم نموده است.

بیمه موتورسیکلت بیمه ایران

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت با سایر وسایل نقلیه موتوری با یکدیگر تفاوتی ندارند. به عبارت دیگر تعهدات بیمه گر برای هر دو بیمه نامه یکسان می باشد. در بیمه شخص ثالث موتور سیکلت راکب و سرنشین هر دو تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دارند و در صورت بروز خطرات، خسارت وارده  تا سقف تعهدات بیمه نامه قابل جبران خواهد بود.

بیمه بدنه بیمه ایران

در سال های اخیر خرید بیمه بدنه از سوی بیمه گذاران مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است. بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث یک بیمه اختیاری می باشد. در واقع بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت هایی است که سهوا توسط خودمان یا سایر عوامل بیرونی به خودرو وارد می شود. این بیمه نامه  خسارت هایی که دراثر حوادثی از جمله آتش سوزی، سرقت، واژگونی یا تصادف به خودروی خودمان وارد می شود را جبران می نماید. پوشش های بیمه بدنه به دو نوع پوشش اصلی و اضافی تقسیم می شود:  پوشش های اصلی  به 5 پوشش اصلی می گویند که با خرید بیمه بدنه، بیمه گر آنها را جبران می نماید. پوشش های اصلی عبارتند از:

 • آتش سوزی
 • انفجار
 • واژگونی
 • سرقت کلی خودرو
 • تصادف

اما یک سری از پوشش ها هم هستند که بیمه گذار در صورت تمایل بصورت  درخواست  جداگانه می توانند آن را خریداری نمایند. این پوشش ها که پوشش های اضافی نام دارند شامل :

 • شکست شیشه
 • سیل و زلزله
 • رنگ و اسید
 • سرقت درجای قطعات
 • نوسان قیمت
 • حذف فرانشیز

برای صدور بیمه نامه بدنه لازم است ابتدا خودروی شما بازدید شود. پس از بازدید اولیه در صورتی که از بیمه نامه استفاده نکرده باشید و قبل از اتمام بیمه نامه برای تمدید مجدد اقدام کنید نیازی به بازدید مجدد وجود ندارد. برای  خرید بیمه بدنه به سایت بیمی لایک سر بزنید. بیمه بدنه بیمه ایران با حداکثر تخفیفات را از سایت بیمی لایک دریافت کنید.


بیمه آتش سوزی بیمه ایران

آتش سوزی این جمله بلایی است که سالانه افراد خانوار های بسیاری را درشرایط بد آب و هوایی بی خانمان نموده است. جبران خسارت هایی که در اثر آتش سوزی یا یک جرفه به وجود می آید به سادگی قابل جبران نیست. شرکت های بیمه با ارائه پوشش بیمه آتش سوزی خسارت های ناشی از همچون حوادثی را بیمه می کنند. در بیمه آتش سوزی همانند بیمه بدنه خطرات در دو دسته اصلی و اضافی قرار می گیرند. خطرات اصلی جبران خسارت هایی مانند آتش سوزی، صاعقه و انفجار می باشد که غیر قابل تغییر می باشد. در مقابل خطرات دیگری از جمله زلزله، سرقت ، ترکیدگی لوله ، سقوط هواپیما و ...  با پرداخت حق بیمه اضافی با درخواست بیمه گذار بیمه می شوند. تعیین نرخ بیمه آتش سوزی به عوامل بسیاری از جمله نوع سازه، تاسیسات، اثاثیه، متراژ و .. دارد. در حالت کلی بیمه آتش سوزی به 3 دسته کلی تقسیم می شود:

 • بیمه آتش سوزی مسکونی
 • بیمه آتش سوزی صنعتی
 • بیمه آتش سوزی غیر صنعتی

بیمه آتش سوزی مسکونی بیمه ایران

آپارتمان، ویلا، مجتمع های مسکونی از جمله منازل مسکونی هستند که تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارند. در این بیمه نامه خسارت ناشی از خطراتی از جمله آتش سوزی، انفجار و صاعقه جبران می کند. این پوشش ها را در بیمه آتش سوزی پوشش های اصلی می گویند که غیر قابل تغییر می باشند. در مقابل در صورتی که تمایل داشته باشید پوشش های دیگری به بیمه نامه خود اضافه کنید با پرداخت حق بیمه اضافی امکان پذیر است. پوشش های اضافی که می توانید خریداری کنید عبارتند از:

 • سیل
 • زلزله
 • طوفان
 • سقوط بهمن
 • سقوط هواپیما
 • هلیکوپتر و قطعات آن
 • برخورد اجسام خارجی
 • ترکیدگی لوله آب
 • ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف
 • شکست شیشه
 • سرقت با شکست حرز
 • نشست، ریزش و رانش
 • شورش ، بلوا،اغتشاش و آشوب
 • هزینه های پاکسازی و جمع آوری ضایعات ناشی از تحقق خطرهای مشمول بیمه

سازه های ساختمان ها انواع مختلفی دارند که هر کدام بر اساس میزان مقاومتشان در تعیین نرخ حق بیمه موثر می باشند. سازه های بتنی، فلزی، آجری و سنتی از انواع سازه ها هستند که نرخ هر کدام با یکدیگر متفاوت است . علاوه بر نوع سازه، متراژ ساختمان عامل موثر دیگری بر محاسبه نرخ حق بیمه می باشند.

امکان خرید بیمه آتش سوزی مسکونی بیمه ایران در حال حاضر در سامانه  بیمی لایک دریافت کنید. کافیست مشخصات ملک خود را وارد نمایید و  و ارزش اثاثیه را مشخص کنید تا بتوانید از آخرین قیمت بیمه آتش سوزی مطلع شوید. با یک کلیک می توانید خرید خود را ثبت نمایید. در بیمه آتش سوزی مسکونی بنا به تشخیص کارشناس و با خرید پوشش های خاص ممکن است نیاز به بازدید از محل مورد نظر باشد. در این حالت کارشناس به محل جهت بازدید اعزام می شود. پس از تایید و بررسی کارشناس بیمه آتش سوزی شما صادر می گردد و به رایگان برای شما ارسال می گردد.

بیمه آتش سوزی غیر صنعتی بیمه ایران

منظور از بیمه آتش سوزی غیر صنعتی بیمه اماکنی از جمله انبار ها و دفاتر اداری، سالن های آمفی تئاتر، موزه ، اماکن عمومی و سایر موارد مشابه می باشد.در این بیمه نامه سازه های و تاسیسات موجودی انبار ها و مواد اولیه و درحال ساخت تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می گیرد.

بیمه آتش سوزی صنعتی بیمه ایران

این بیمه نامه مخصوص  مراکزی از جمله کارخانجات، پتروشیمی ها، معادن، تصفیه خانه ها و غیره می باشد که در این بیمه نامه علاوه بر ساختمان و تاسیسات، تجهیزات و ماشین آلات نیز بیمه می گردند.


بیمه اشخاص بیمه ایران

بیمه اشخاص تنوع بسیاری دارد. در این رشته بیمه ای برخلاف رشته های اموال خسارت هایی می باشد که به جان انسان ها وارد می شود جبران می گردد. بیمه هایی از جمله بیمه های درمان، بیمه حوادث و بیمه عمر از جمله رشته های بیمه ای است که زیر مجموعه بیمه های اشخاص می باشند. بیمه ایران همه انواع بیمه نامه در رشته های بیمه اشخاص را پوشش می دهد:

بیمه درمان

بیمه مسافرتی بیمه ایران

این بیمه نامه خود به دو دسته تقسیم می شود:

دسته اول   افرادی که قصد سفر به کشور های خارجه را دارند؛ در این صورت شرکت بیمه ایران در صورت بروز حوادث هزینه های پزشکی  بیمه شده و هزینه هایی از جمله هزینه های سردخانه و جابجایی و انتقال جسد بیمه شده به کشور مقصد را بر اساس ارز آن کشور پرداخت می نماید.

دسته دوم   افرادی که قصد سفر به کشور ایران را دارند؛ در این حالت هزینه های پزشکی و سایر هزینه های جانبی بر اساس قرارداد وارد شده به مسافرین توسط این بیمه نامه جبران می گردد.

برای خرید بیمه مسافرتی بیمه ایران به هر کشور به راحتی و تنها با یک تماس بیمه نامه خود را صادر نمایید. در سامانه بیمی لایک خرید بیمه نامه با مناسب ترین قیمت و در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.


بیمه درمان تکمیلی بیمه ایران

این بیمه نامه برای تحت پوشش قراردادن پرسنل و خانواده آنها در سازمان ها و شرکت ها با تعداد بیمه شده بالای 50 نفر می باشد که سازمان ها و شرکت هایی که تعداد پرسنل و خانوادشان بیش از 50 نفر باشند می توانند بصورت گروهی از بیمه درمان بیمه آسیا استفاده نمایند. در این بیمه نامه هزینه های درمانی در چند دسته بیمارستانی ، پارا کلینیکی و ... ارائه می شود. این پوشش ها عبارتند از:

 • هزینه‌های بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود (Day Care) (با بیش از 6 ساعت بستری)، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن
 • هزینه‌های اعمال جراحی مغز و اعصاب (به‌استثنای دیسک ستون فقرات)، قلب، پیوند کبد، ریه و پیوند کلیه، مغز استخوان
 • هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های پاراکلینیکی شامل سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، انواع اسکن، انواع سی‌تی‌اسکن، انواع آندوسکوپی، MRI، اکوکاردیوگرافی
 • هزینه‌های مربوط به تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم
 • هزینه‌های جراحی‌های مجاز سرپایی شامل شکستگی‌ها، گچ‌گیری، ختنه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی
 • هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم (با نقص بینایی هر چشم 4 دیوپتر یا بیشتر) برای دو چشم
 • هزینه آمبولانس (حداکثر تعهدات سالانه برای جبران هزینه های آمبولانس و سایر فوریت های پزشکی که نهایتاً منجر به بستری شدن بیمه شده در بیمارستان گردد در داخل شهر 300.000 ریال و بین شهری 600.000 ریال است که از محل تعهدات بند جراحی های عمومی قابل پرداخت می باشد.)

بیمه حوادث بیمه ایران

هر گونه حادثه ای که منجر به فوت، نقص عضو، از کارافتادگی دائم یا موقت و ایجاد هزینه های پزشکی گردد در پوشش این بیمه نامه می باشد. بیمه ایران با پوشش بیمه حوادث هزینه های ناشی از حوادثی که ناخواسته در مدت قرار برای بیمه شده (بیمه شدگان) رخ می دهد را جبران نمیاد. این بیمه نامه در بیمه ایران در انواع مختلفی ارائه می شود. انواع بیمه حوادث عبارتند از :

 • بیمه حوادث انفرادی
 • بیمه حوادث گروهی
 • بیمه حوادث دانش آموزی
 • بیمه حوادث مهد کودک
 • بیمه حوادث دانشجویی
 • بیمه حوادث خانواده
 • بیمه حوادث نوروزی
 • بیمه حوادث کارکنان دولت

بیمه عمر بیمه ایران

بیمه عمر همچون قراردادی است که بین بیمه گذار و شرکت بیمه منعقد می گردد . در این بیمه نامه بیمه گذار در ازای پرداخت حق بیمه خود یا ذینفعان در مقابل حوادثی از جمله فوت ، نقص عضو ، از کارافتادگی، دریافت مستمری و ... بیمه می کند. پرداخت حق بیمه به چند صورت انجام می شود، نحوه پرداخت حق بیمه را به صورت ماهانه، سالانه و یکجا می باشد و بیمه گذار می تواند هر کدام را انتخاب نماید.


بیمه مسئولیت بیمه ایران

زندگی در جوامع امروزی و گسترش شهرنشینی مسئولیت های اجتماعی بسیاری را ایجاد نموده است. هر کس می تواند در هر نقشی نسبت به قشر خاصی مسئولیت داشته باشد. یک پزشک در مقابل درمان بیماران خود مسئول است همانگونه که یک کارفا مسئول تامین امنیت کارگران و کارکنان در زمان کار می باشد. پوشش بیمه ای مسئولیت تمام یا بخشی از هزینه های جانی و مالی ایجاد شده در زمان بروز حادثه را جبران می نماید. همان گونه ک می دانید بیمه مسئولیت به دلیل تنوع بالایی که دارد مناسب برای تمام اقشار جامعه می باشد. انواع بیمه مسئولیت عبارتند از :

 • بیمه عملیات ساختمانی
 • بیمه تمام خطر پیمانکاران
 • بیمه مسئولیت آتش سوزی
 • بیمه مسئولیت جامع شهرداری
 • بیمه مسئولیت تابلوهای تبلیغاتی
 • بیمه مسئولیت مجموعه های ورزشی
 • بیمه مسئولیت شکارچیان و محیط بانان(زیر رشته مسئولیت عمومی)
 • بیمه مسئولیت رایانه
 • بیمه مسئولیت حیوانات خانگی
 • بیمه مسئولیت مدیران مراکز آموزشی
 • بیمه مسئولیت مدیران اردوها
 • بیمه مسئولیت مستاجر در مقابل موجر
 • بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان
 • بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین
 • بیمه مسئولیت حرفه ای دلالان رسمی
 • بیمه مسئولیت حرفه ای نمایندگان بیمه
 • بیمه مسئولیت حرفه ای پارکینگ
 • بیمه مسئولیت مدنی تورها
 • بیمه مسئولیت فنی بیمارستان
 • بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران و ناجیان استخر
 • بیمه مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور
 • بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان
 • بیمه مسئولیت کارفرما در قبال اشخاص ثالث
 • بیمه مسئولیت حرفه ای پیراپزشکان
 • بیمه مسئولیت حرفه ای شهربازی
 • بیمه مسئولیت حرفه ای هتل داری
 • بیمه مسئولیت مهدکودک
 • بیمه مسئولیت مدیر سینما
 • بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران رستوران ها
 • بیمه مسئولیت نگهبانان مسلح بانک ها
 • بیمه مسئولیت حرفه ای تعمیر کاران
 • بیمه مسئولیت حرفه ای وکلای دادگستری
 • بیمه مسئولیت حرفه ای سردفتران و دفتریاران
 • بیمه مسئولیت حرفه ای مراقبین در منزل
 • بیمه مسئولیت ناشی از تولید(شرکت های گازی)
 • بیمه مسئولیت ناشی از تولید(گارانتی عایق های رطوبتی)
 • بیمه مسئولیت ناشی از تولید(تولیدکنندگان)
 • بیمه مسئولیت تعمیرگاه های مجاز خودرو
 • بیمه مسئولیت قراردادی
 • بیمه اعتباری صداقت در امانت
 • بیمه اعتباری فروش اقساطی
 • بیمه طرح های خاص
 • بیمه نامه CMR

بیمه مهندسی بیمه ایران

بیمه های مهندسی برای جبران خسارت هایی است که در طی پروژه های ساخت و ساز به اشخاص ثالث و ماشین آلات و ابزار آلات وارد می شود.بیمه باربری بیمه ایران

هر گونه آسیبی که در حین حمل و نقل به کالا وارد شود با بیمه باربری قابل جبران خواهد بود. بیمه باربری تنها بیمه ای است که در آن مدت تعیین نمی شود و متعهد پرداخت خسارت های ناشی از فساد یا حمل کالا از مبدا به سمت مقصد می باشد. بیمه حمل و نقل داخلی و بیمه حمل و نقل بین المللی و بیمه پول از انواع بیمه های باربری می باشند.

بیمه ایران در یک نگاه

بیمه ایران در یک نگاه

اطلاعات کلی

سهم بازار

44.8

تعداد شعب

209

تعداد نمایندگان

10890

تعداد کارکنان

4065

عملکرد شرکت بیمه ایران در سال 1397

بیمه های غیر زندگی

بیمه های زندگی

خسارت پرداختی

در صد رشد

حق بیمه تولیدی

درصد رشد

خسارت پرداختی

درصد رشد

حق بیمه تولیدی

درصد رشد

100238.3

13.2

144133.4

32.2

4617.1

19.3

12808.8

109.1

سخن آخر

بیمه ایران با سابقه زیادی که در صنعت بیمه دارد اولین شرکت بیمه و تنها شرکت بیمه دولتی می باشد. بر اساس محاسبات بیمه مرکزی و سرمایه بیمه ایران این شرکت از لحاظ توانگری مالی در سطح دوم قرار دارد. با این وجود با پشتوانه دولت این شرکت بیمه توان پرداخت خسارت را دارد. شرکت بیمه ایران بیشترین تنوع رشته ای را در بین شرکت های بیمه دارد. همچنین بیشترین تعداد نمایندگی و مراکز پرداخت خسارت متعلق به این شرکت بیمه می باشد.

ورود به سایت
ورود به سایت
فراموشی رمز عبور
ثبت نام در سایت
وب اپلیکیشن بیمی لایک را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید
۱
در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
۲
منوی بازشده را به چپ (به سمت بالا برای ios ورژن ۱۳ به بعد) بکشید و گزینه “Add to home screen” را انتخاب کنید.
۳
در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.