طبق بخشنامه بیمه مرکزی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه موتوری به طور 100 درصدی در بهمن ماه بخشیده می شود
مطابق بخشنامه بیمه مرکزی و هماهنگی انجام شده با پلیس راهور، نیازی به داشتن نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نمی باشد.
طبق بخشنامه بیمه مرکزی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه موتوری به طور 100 درصدی در بهمن ماه بخشیده می شود
مطابق بخشنامه بیمه مرکزی و هماهنگی انجام شده با پلیس راهور، نیازی به داشتن نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نمی باشد.
لوگوی بیمی لایک
قبلی
بعدی

تاریخچه

شرکت بیمه آسیا یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شرکت ها در صنعت بیمه کشوراست که در سال 1338 تاسیس و فعالیت خود را آغاز نموده است.

رشته های بیمه ای بیمه آسیا

بیمه آسیا با ارائه انواع خدمات بیمه ای تنوعی بی نظیر در خدمات بیمه ای ایجاد نموده است. و از این روموجب اطمینان خاطر بیمه گذاران  و تسهیل در فرآیند های مذکور گردیده است. 

بیمه خودرو آسیا

همه ما در حال حاضر تا حدودی با بیمه های خودرو آشنایی داریم . بیمه های خودرو به دو دسته بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه تقسیم می شوند. که هر دو مکمل یکدیگر هستند. در میان این دو بیمه نامه بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباری بوده که عدم تمدید به موقع عواقب جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. در ادامه هر دو بیمه را با یکدیگر بررسی می کنیم:

بیمه شخص ثالث آسیا

همانطور که پیشتر اشاره کردیم بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباری هستش و همه وسایل نقلیه موتوری میبایست بیمه نامه معتبر داشته باشند. بیمه شخص ثالث در واقع برای جبران خسارت هایی است که در اثر حوادث رانندگی به اموال یا جان اشخاص وارد می شود. بدین صورت که هر گونه خسارت جانی که به اشخاص ثالث یا سرنشینان خودرو وارد می شود را تا سقف دیه در سال جاری را پرداخت می نماید. همچنین خسارت مالی وارد شده را تا سقف تعهدات بیمه نامه پرداخت می شود. بیمه شخص ثالث به همراه بیمه حوادث راننده خریداری می شود . در واقع بیمه حوادث راننده برای جبران هزینه پزشکی و یا غرامت فوت یا نقص عضو راننده می باشد. تعهدات بیمه شخص ثالث بر اساس دیه سال مشخص می گردد. مبلغ دیه هر ساله توسط قوه قضاییه تعیین و به شرکت های بیمه ابلاغ می گردد. حق بیمه شخص ثالث در سال 99 بر اساس دیه مشخص شده برای خودروی سواری شخصی صفر کیلومتر معادل 2.277.000 تومان می باشد. بر این اساس تعهدات جانی بیمه نامه معادل 440 میلیون تومان و تعهدات مالی معادل 11 میلیون تومان و حوادث راننده برابر 330 میلیون تومان (معادل دیه در ماه غیر حرام) محاسبه می گردد.

با توجه به آخرین بخشنامه بیمه مرکزی در خصوص بیمه شخص ثالث، دیگر نیازی به دریافت نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نمی باشد. با صدور این بخشنامه و هماهنگی بیمه مرکزی و پلیس راهور برای  تریدد دیگه به نسخه فیزیکی بیمه نامه نیازی ندارید. بیمه نامه شخص ثالث بیمه آسیا را به صورت آنلاین و بطور آنی می توانید از سامانه بیمی لایک دریافت کنید. همچنین می توانید به دو صورت نقدی و اقساطی خریداری کنید.

بیمه موتورسیکلت آسیا

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت همانند بیمه شخص ثالث سایر وسایل نقلیه موتوری می باشد و تمامی خسارات جانی و مالی که به اشخاص ثالث وارد می شود تا سقف تعهدات  بیمه نامه پرداخت می کند. در این بیمه نامه راکب نیز تحت پوشش بیمه حوادث قرار خواهد گرفت. تعهدات بیمه موتورسیکلت و بیمه شخص ثالث اتومبیل تفاوتی با یکدیگر ندارند. خرید آنلاین بیمه نامه موتور سیکلت را می توانید از سامانه بیمی لایک انجام دهید.

بیمه بدنه آسیا

بیمه بدنه مکملی ست در کنار بیمه شخص ثالث. در بیمه شخص ثالث آسیب هایی که به خودرو مسبب حادثه وارد شود به هیچ عنوان پرداخت نمی شود. در این حالت بیمه بدنه برای جبران خسارت هایی است که در تصادفات رانندگی رخ می دهد. علاوه بر این بیمه بدنه خطراتی از جمله آتش سوزی ،صاعقه ، انفجار، واژگونی و سرقت کلی خودرو را پوشش می دهد. این پوشش ها در بیمه بدنه پوشش های اصلی می باشند که قابل تغییر و حذف نیستند. اما پوشش های دیگری هم توسط بیمه آسیا ارائه می شود که بیمه گذار در صورت تمایل و در صورت نیاز می تواند اقدام به خرید هر یک از پو شش ها نماید. این پوشش ها را پوشش های اضافی می گویند.

 1. شکست شیشه
 2. بلایای طبیعی
 3. پاشیدن رنگ و اسید
 4. سرقت درجای تمام قطعات
 5. حذف فرانشیز
 6. ایاب و ذهاب
 7. نوسان قیمت

 

برای خرید بیمه بدنه آسیا کافیست به سایت بیمی لایک مراجعه کنید تا به صورت آنی بیمه نامه خود را بصورت نقدی یا اقساطی بخرید. همچنین از تخفیفات گروهی و مناسبتی بیمه آسیا بهره مند می شوید.

بیمه آتش سوزی آسیا

آسیب های حاصل از آتش سوزی به ساختمان و تاسیسات همیشه به راحتی قابل جبران نیستند. آتش سوزی، زلزله، رانش زمین و سایر موارد مشابه از جمله خطراتی هست که می توان با خرید بیمه آتش سوزی خسارت های مالی ناشی از آن را جبران مود. بیمه آتش سوزی بیمه آسیا خدمات خود را در قالب 4 بیمه نامه و برای جبران خسارت های ساختمان با کاربری های متفاوت ارائه می کند. انواع بیمه آتش سوزی عبارتند از: بیمه آتش سوزی مسکونی، بیمه آتش سوزی صنعتی ، بیمه آتش سوزی غیر صنعتی و انبار. در ادامه هر کدام را بصورت جداگانه شرح می دهیم.

بیمه آتش سوزی مسکونی آسیا

ساختمان ، تاسیسات و اثاثیه خود را با بیمه آتش سوزی مسکونی بیمه کنید. در این بیمه نامه بسته به نوع سازه می توانید خانه ، آپارتمان ، مجتمع مسکونی و ویلای خود را بیمه کنید. انواع سازه های بتنی، فلزی ، آجری و سنتی در مقابل خطرات آتش سوزی، انفجار و صاعقه بیمه می شوند. همچنین در صورت درخواست بیمه گذار می توانید پوشش های اضافی را به تعهدات بیمه نامه اضافه کنید. این پوشش ها شامل :

 • سیل
 • زلزله
 • طوفان
 • سقوط بهمن
 • سقوط هواپیما
 • هلیکوپتر و قطعات آن
 • برخورد اجسام خارجی
 • ترکیدگی لوله آب
 • ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف
 • شکست شیشه
 • سرقت با شکست حرز
 • نشست، ریزش و رانش
 • شورش ، بلوا،اغتشاش و آشوب
 • هزینه های پاکسازی و جمع آوری ضایعات ناشی از تحقق خطرهای مشمول بیمه

نوع سازه ، متراژ ، ارزش اثاثیه، نوع بنا و تعداد پوشش های اضافی از عوامل تاثیر گذار بر نرخ حق بیمه آتش سوزی مسکونی می باشند. عموما برای خرید بیمه آتش سوزی مسکونی نیازی به بازدید ساختمان وجود ندارد ولی بر اساس نظر کارشناس و با خرید بعضی از پوشش های اضافی از جمله ترکیدگی لوله  و سرقت با شکست حرز نیاز به بازدید کارشناس بیمه آسیا وجود دارد. در صورت تمایل به خرید بیمه نامه آتش سوزی مسکونی بیمه آسیا و یا استعلام نرخ کافیست به سایت بیمی لایک مراجعه نمایید و مشخصات کلی ساختمان را وارد نمایید تا آخرین قیمت بیمه نامه را نمایان شود.

بیمه آتش سوزی انبار ها آسیا

موجودی انبارهای عمومی و اختصاصی از انواع ثابت و متغیر از جمله  موارد پرریسکی هستند که تحت عنوان بیمه آتش سوزی انبار ها بیمه می شوند.

بیمه آتش سوزی غیر صنعتی آسیا

این نوع بیمه نامه برای پوشش خسارت هایی است که به واحد های تجاری، واحد های اداری، اماکن عمومی، سالن های آمفی تئاتر و غیره می باشد.

بیمه آتش سوزی صنعتی آسیا

کارخانجات، تصفیه خانه ها، سدها، پتروشیمی ها از جمله مراکزی هستند که تحت پوشش بیمه آتش سوزی غیر صنعتی می باشند.

بیمه درمان آسیا

بیماری غیر از درد هزینه دارد . بیمه آسیا با شما درپرداخت هزینه های درمان شریک می شود . بیمه های درمان تحت پوشش بیمه آسیا به سه دسته تقسیم می شوند:

بیمه مسافرتی اتباع خارجی  آسیا

اتباع خارجی نیز می توانند از مزایای بیمه درمان استفاده نمایند. در این بیمه نامه هزینه های درمانی اتباع خارجی برای حوادثی که در داخل مرز های ایران رخ می دهد را تحت پوشش قرار می گیرد.

بیمه درمان گروهی آسیا

این بیمه نامه برای تحت پوشش قراردادن پرسنل و خانواده آنها در سازمان ها و شرکت ها با تعداد بیمه شده بالای 50 نفر می باشد که  سازمان ها و شرکت هایی که تعداد پرسنل و خانوادشان بیش از 50 نفر باشند می توانند بصورت گروهی از بیمه درمان بیمه آسیا استفاده نمایند. در این بیمه نامه هزینه های درمانی در چند دسته بیمارستانی ، پارا کلینیکی و ... ارائه می شود. این پوشش ها عبارتند از:

 • تامين هزينه اعمال جراحي و بستري در بيمارستان و مراکز جراحي محدود در اثر حادثه يا بيماري، آنژيوگرافي قلب، انواع سنگ شکن، ديسک ستون فقرات، هزينه هاي شيمي درماني، راديوتراپي و گامانايف.
 • تامين هزينه اعمال جراحي قلب، مغز و اعصاب (به استثناء ديسک ستون فقرات)، پيوندها (فقط شامل ريه، کبد، کليه و مغز استخوان).
 • تامين هزينه هاي زايمان طبيعي و سزارين.
 • تامين هزينه انتقال بيمار با آمبولانس در داخل و خارج شهر، به شرط بستري در بيمارستان.
 • تامين هزينه هاي رفع عيوب انکساري چشم براي اصلاح موارد نزديک بيني، دوربيني و آستيگماتيسم.
 • تامين هزينه هاي پاراکلينيکي شامل انواع اسکن، سونوگرافي، ام آر آي، انواع آندوسکوپي، اکوکارديوگرافي، ماموگرافي، دانسيتومتري، تست ورزش، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژيوگرافي چشم، شنوايي سنجي، بينايي سنجي، هولتر مانيتورنينگ قلب، انواع گرافي، فيزيوتراپي.
 • تامين هزينه جراحي هاي مجاز سرپايي مانند شکستگي ها، گچ گيري، ختنه، بخيه، کرايوتراپي، اکسيزيون ليپوم، تخليه کيست، ليزر درماني و بيوپسي.
 • ارائه پوشش هاي اضافي ديگر (نظير پوشش هزينه هاي دندانپزشکي، عينک، سمعک، ويزيت و دارو) وفق شرايط و در صورت موافقت بيمه گر.

بیمه درمانی مسافرین عازم خارج از کشور آسیا

ایرانی هایی که قصد سفر به سایر کشور ها را دارند برای جلوگیری از تحمیل هزینه های درمانی هنگفتی که ممکن است در اثر حوادث در کشور مورد نظر رخ دهد، خودشان را بیمه نمایند. این بیمه نامه هزینه های درمانی و هزینه هایی که در صورت فوت بیمه شده متحمل می شود تا مراحل انتقال به کشور را پوشش می دهد.

بیمه عمر و حوادث بیمه آسیا

بیمه عمر و حوادث بیمه آسیا به دو دسته تقسیم می شود.

بیمه عمر زمانی آسیا

در این بیمه نامه، بیمه شده در مقابل هر گونه حوادثی که منجر به فوت شود بیمه می شود و مبلغ طبق توافق به بازماندگان اعطا می شود. نکته حائز اهمیت در این بیمه نامه آنست که بیمه نامه در آن زمان حتما باید معتبر باشد. پس از پایان مهلت زمانی بیمه گر هیچ مسئولیتی ندارد.

بیمه حوادث آسیا

بیمه حوادث همانگونه که از اسمش پیداست برای خسارت هایی است که در اثر هر حادثه ای رخ می دهد. در این حالت بیمه شده در مقابل هر گونه خطرات و تبعات آن از جمله فوت و نقص عضو و هزینه های پژشکی بیمه کنند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری آسیا

در این بیمه نامه بیمه گذار می تواند خود و خانواده خود را در مقابل هر یک از شرایط از جمله  غرامت فوت ، از کار افتادگی و نقص عضو بیمه نماید و در صورتی که در مدت بیمه نامه از آن استفده نشده باشد. مبلغ را به عنوان سود به شما می پردازد.

بیمه مسئولیت آسیا

بیمه آسیا بیمه مسئولیت را به صورت 4 نوع بیمه نامه ارائه می کند.

بیمه مسئولیت مدنی عمومی آسیا

در این بیمه نامه با تخصص بیمه گذار کاری نداریم. در صورتی که بیمه گذار در اثر هر گونه فعالیتی خساراتی را به اشخاص ثالث یا کارگران وارد نماید بیمه مسئولیت عمومی آن را جبران می نماید.

بیمه مسئولیت کارفرما

کارفرمایان مسئول خطراتی هستند که در هنگام کار به کارگران و کارمندان وارد می کنند. این بیمه نامه هر گونه خطر احتمالی را بیمه می کند.

بیمه مسئولیت مدنی تولید کنندگان کالا آسیا

تولید کنندگان نیز می توانند در مقابل آسیب های مالی و جانی که اشخاص ثالث وارد می کنند تحت پوشش  شرکت بیمه قرار گیرند.

بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای پزشکان آسیا

پزشکان و پیراپزشکان در مقابل سلامت بیمارانی که تحت درمان آنها قرار دارند مسئول هستند. مسئولیت هر گونه خطایی در مسیر درمان از تشخیص تا تجویز و بهبودی بر عهده پزشک می باشد. در این حالت با خرید بیمه نامه مسئولیت حرفه ای پزشکان این گونه حوادث را تحت پوشش شرکت بیمه قرار می گیرد.

بیمه مهندسی آسیا

بیمه های مهندسی برای جبران خسارت هایی است که در طی پروژه های ساخت و ساز به اشخاص ثالث و ماشین آلات و ابزار آلات وارد می شود.

بیمه انرژی آسیا

با توجه ریسک خطرات و آسیب های سکوهای نفتی و پالایشگاه های نفت و گاز،این بیمه نامه برای جبران خسارت ها مالی و جانی است که در صورت بروز حوادث رخ می دهد.

بیمه هواپیما آسیا

بیمه هواپیما یا بیمه بدنه هواپیما برای جبران خسارت های ناشی از خرابی و آسیب و از کارافتادگی بدنه لوازم و تجهیزات آن است.

بیمه کشتی آسیا

برای جبران خسارت های ناشی از نجات، تعمیر، ترکیدن دیگ بخار، آتشفشان و زلزله، برخورد با شناور یا صخره و سایر موارد مشابه می باشد.

بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان آسیا

اين بيمه نامه هر گونه خسارت وارد به سازه هاي اصلي و جانبي ساختمان ناشي از طراحي غلط ( خلاف استانداردها، قوانين و مقررات، انجام محاسبات نادرست و...) ،مواد يا مصالح معيوب و اجراي نادرست كار ( اجراي ضعيف يا نادرست توسط پيمانكار يا مجري در بخش هاي استراكچرال، مكانيكال و الكتريكال ) را پوشش می دهد.

 

بیمه نامه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری

اين بيمه تمامي خسارت هاي وارد به بدنه ماشين آلات و تجهيزات پيمانكاري از قبیل لودر، بولدوزر، بيل مكانيكي، گریدر، تاور كرين، جرثقيل، لیفتراک، غلتك، سايدبوم و مانند آنها كه پیمانکاران جهت اجرای کار پروژه ها از آنها بهره مي برند را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه تمام خطر پیمانکاران

به موجب اين بيمه نامه، كليه طرح هاي عمراني و ساختماني مانند پروژه هاي احداث انواع سازه شامل انواع ساختمان، راه آهن، فرودگاه، جاده، پل، سد، تونل،‌ مترو، تقاطع هاي غير همسطح، موج شکن، عمليات آبرساني، زهکشی، فاضلاب شهري، حفر چاه، مخازن آب و مانند آنها تحت پوشش قرار مي گيرد.

بیمه باربری بیمه آسیا

بیمه باربری برای جبران خسارت هایی است که در حین حمل و نقل کالا از مبدا به سمت مقصد رخ می دهد.

بیمه آسیا در یک نگاه

بیمه آسیا در یک نگاه

اطلاعات کلی

سهم بازار

9.8

تعداد شعب

100

تعداد نمایندگان

3686

تعداد کارکنان

2628

عملکرد شرکت بیمه آسیا در سال 1397

بیمه های غیر زندگی

بیمه های زندگی

خسارت پرداختی

در صد رشد

حق بیمه تولیدی

درصد رشد

خسارت پرداختی

درصد رشد

حق بیمه تولیدی

درصد رشد

27551.5

30.4

40629

26.2

2005.7

45.5

3744.1

32.1

سخن آخر

بیمه آسیا با داشتن سابقه بسیاری که در صنعت بیمه دارد تونسته است طی چند سال اخیر در سهم بازار و فروش رتبه اول را به خود اختصاص دهد. بیمه آسیا با وجود توانگری مالی بالا ( سطح اول توانگری مالی ) و بیش از 100 شعبه تعیین خسارت  در کسب رضایتمندی مشتریان کوشیده است. همچنین با نگاهی به سالنامه آماری بیمه آسیا و بررسی حق بیمه های دریافتی و در مقابل خسارات پرداختی اشاره به جایگاه ویژه بیمه آسیا درمیان سایر شرکت های بیمه دارد. از سامانه بیمی لایک می توانید این شرکت بیمه را با سایر شرکت ها مقایسه نمایید و بیمه نامه های این شرکت را بی واسط و بصورت آنی از ما بخرید.

ورود به سایت
ورود به سایت
فراموشی رمز عبور
ثبت نام در سایت
وب اپلیکیشن بیمی لایک را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید
۱
در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
۲
منوی بازشده را به چپ (به سمت بالا برای ios ورژن ۱۳ به بعد) بکشید و گزینه “Add to home screen” را انتخاب کنید.
۳
در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.