طبق بخشنامه بیمه مرکزی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه موتوری به طور 100 درصدی در بهمن ماه بخشیده می شود
مطابق بخشنامه بیمه مرکزی و هماهنگی انجام شده با پلیس راهور، نیازی به داشتن نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نمی باشد.
طبق بخشنامه بیمه مرکزی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه موتوری به طور 100 درصدی در بهمن ماه بخشیده می شود
مطابق بخشنامه بیمه مرکزی و هماهنگی انجام شده با پلیس راهور، نیازی به داشتن نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث نمی باشد.
لوگوی بیمی لایک
قبلی
بعدی

تاریخچه بیمه البرز

بیمه البرز در سال 1338 تاسیس گردید. این شرکت بیمه به دلیل جلب رضایت بیمه گذاران و صاحبان سرمایه در مدت کوتاه توانست جایگاه ویژه ای را در میان سایر شرکت های بیمه بدست آورد. بیمه البرز با بهره گیری از نیروی متخصص و مجرب و استفاده از تکنولوژی روز و با استفاده از ارتباطات و تعاملات خود توانست به سرعت رشد کند و تا کنون به عنوان یک شرکت بیمه موفق در صنعت بیمه کشور بدرخشد.

خدمات رشته های بیمه ای بیمه البرز

همانطور که پیشتر اشاره کردیم بیمه البرز در ابتدا با فروش در رشته های اموال و مسئولیت ظهور پیدا کرد ولی در حال حاضر تقریبا همه رشته های بیمه ای از این شرکت بیمه قابل دریافت می باشد. بیمه البرز در سطح آخرین سطح توانگری مالی قرار دارد.این بدان معنی است که این شرکت بیمه توانایی پرداخت خسارت را دارد.

بیمه خودرو بیمه البرز

این روز ها کمتر کسی پیدا می شود که خودرو نداشته باشد یا از خودرو شخصی استفاده نکند. داشتن خودرو یکی از الزامات زندگی نسل جدید گردیده است. داشتن خودرو و رانندگی در سطح شهر خود تبعاتی به دنبال دارد. هر کس که خودرویی دارد در مقابل خسارت هایی که به دیگران وارد میکند مسئولیت دارد. بیمه های خودرو در دو نوع متفاوت ارائه می شود تا بخش عظیمی از مسئولیت و خسارت های وارده آنها را کاهش دهد. بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه برای پوشش خسارت های مربوط به خودرو می باشند.

بیمه شخص ثالث بیمه البرز

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که همه دارندگان وسایل نقلیه موتوری مانند از خودروی شخصی گرفته تا کامیون و اتوبوس های 42 نفره می بایست خودروی خود را بیمه کنند. بیمه نشدن هر یک از خودرو ها به معنی اعمال جریمه از سوی شرکت بیمه‌گر، عدم امکان تردد در سطح شهر و جریمه رانندگی در پی خواهد داشت. عدم صدور شخص ثالث بعضا منجر به انتقال بیمه شخص ثالث به پارکینگ می گردد.

بیمه شخص ثالث هر گونه خسارت جانی و خسارت مالی وارد به اشخاص ثالث را جبران می نماید. تعهدات بیمه شخص ثالث به 3 نوع تقسیم می شود:

 1. تعهدات جانی
 2. تعهدات مالی
 3. حوادث راننده

تعهدات جانی برای جبران هزینه های ناشی از غرامت فوت، نقص عضو، ازکار افتادگی دائم یا موقت و جبران هزینه های پزشکی می باشد. سقف تعهدات جانی بیمه شخص ثالث بر اساس نرخ دیه در ماه حرام محاسبه می شود. تعهدات مالی برای جبران خسارت مالی به اشخاص ثالث می باشد که بر اساس 2.5 در صد نرخ دیه محاسبه می شود. آخرین تعهد بیمه شخص ثالث تحت عنوان پوشش حوادث راننده در بیمه نامه قید می شود. این بیمه نامه تنها برای جبران حوادث جانی وارده به راننده از جمله غرامت فوت، نقص عضو، ازکار افتادگی دائم یا موقت و جبران هزینه های پزشکی می باشد. تعهدات پوشش حوادث راننده معادل دیه در ماه غیرحرام محاسبه می شود.

بر اساس قانون تعهدات جانی بیمه شخص ثالث غیر قابل تغییر بوده و تنها پوشش تعهدات مالی را می توان افزایش داد. سقف افزایش تعهدات مالی بر اساس نرخ خودروی متعارف محاسبه می شود.

خودروی متعارف بر اساس قانون معادل خودرویی است که ارزش آن حداکثر تا نصف دیه در ماه های حرام باشد. برای مثال حق بیمه شخص ثالث در سال 1399 برای خودرو سواری شخصی صفر کیلومترمعادل 2.277.000 تومان می باشد. این مبلغ برای محاسبه حق بیمه با پوشش تعهدات جانی معادل 440 میلیون تومان، پوشش تعهدات مالی 11 میلیون تومان و پوشش حوادث راننده معادل 330 میلیون تومان می باشد. تعهدات مالی بیمه نامه تاسقف 220 میلیون تومان (خودروی متعارف) قابل افزایش می باشد.

با توجه تصویب بخشنامه حذف نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث دیگر نیازی به خرید و مرجعه حضوری نیست. می توانید بیمه شخص ثالث خود را بصورت غیر حضوری و آنلاین خریداری نمایید. سامانه بیمی لایک امکان خرید بیمه شخص ثالث را بصورت غیر حضوری و به صورت نقدی و اقساطی را فراهم نموده است.

بیمه موتورسیکلت بیمه البرز

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت و سایر وسایل نقلیه موتوری با یکدیگر اختلافی ندارند. در واقع تعهدات بیمه شخص ثالث موتورسیکلت یکسان است. در بیمه شخص ثالث موتور سیکلت راکب و سرنشین هر دو تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دارند و در صورت بروز خطرات، خسارت وارده  تا سقف تعهدات بیمه نامه قابل جبران خواهد بود.

بیمه بدنه بیمه البرز

بیمه بدنه یک بیمه مکمل برای خودروی شماست. این بیمه نامه طی سالیان اخیر از سوی بیمه گذاران مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. با توجه به اینکه بیمه بدنه بیمه ای اختیاری است اما خرید آن بسیارتوصیه شده است. در واقع بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت هایی است که سهوا توسط خودمان یا سایر عوامل بیرونی به خودرو وارد می شود. این بیمه نامه  خسارت هایی که دراثر حوادثی از جمله آتش سوزی، سرقت، واژگونی یا تصادف به خودروی خودمان وارد می شود را جبران می نماید. پوشش های بیمه بدنه به دو نوع پوشش اصلی و اضافی تقسیم می شود:  پوشش های اصلی  به 5 پوشش اصلی می گویند که با خرید بیمه بدنه، بیمه گر آنها را جبران می نماید. پوشش های اصلی عبارتند از : آتش سوزی، انفجار، واژگونی ، سرقت کلی خودرو و تصادف اما یک سری از پوشش ها هم هستند که بیمه گذار در صورت تمایل بصورت  درخواست  جداگانه می توانند آن را خریداری نمایند. این پوشش ها که شامل شکست شیشه، سیل و زلزله ، رنگ و اسید و سرقت درجای قطعات است، پوشش های اضافی نام دارند. برای صدور بیمه نامه بدنه لازم است ابتدا خودروی شما بازدید شود. پس از بازدید اولیه در صورتی که از بیمه نامه استفاده نکرده باشید و قبل از اتمام بیمه نامه برای تمدید مجدد اقدام کنید نیازی به بازدید مجدد وجود ندارد. برای  خرید بیمه بدنه به سایت بیمی لایک سر بزنید. بیمه بدنه بیمه البرز با حداکثر تخفیفات را از سایت بیمی لایک دریافت کنید. همچنین پوشش های بیمه بدنه بیمه البرز را با سایر شرکت ها مقایسه کنید و سپس آن را خریداری نمایید.

بیمه آتش سوزی بیمه البرز

آتش سوزی این بلای خانمان سوز تا کنون بسیاری از انسان ها را در سرمای زمستان و گرمای سوزان تابستان آواره نموده است. جبران خسارت هایی که در اثر آتش سوزی یا یک جرفه به وجود می آید به سادگی قابل جبران نخواهد بود. بیمه آتش سوزی برای جبران این گونه خسارت ها ارائه شده است. در بیمه آتش سوزی می توانید پوشش های دیگری را علاوه بر آتش سوزی  به تعهدات بیمه نامه اضافه نمایید.

بیمه آتش سوزی مسکونی بیمه البرز

آپارتمان، ویلا، مجتمع های مسکونی از جمله منازل مسکونی هستند که تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارند. در این بیمه نامه خسارت ناشی از خطراتی از جمله آتش سوزی، انفجار و صاعقه جبران می کند. این پوشش ها را در بیمه آتش سوزی پوشش های اصلی می گویند که غیر قابل تغییر می باشند. در مقابل در صورتی که تمایل داشته باشید پوشش های دیگری به بیمه نامه خود اضافه کنید با پرداخت حق بیمه اضافی امکان پذیر است. پوشش های اضافی که می توانید خریداری کنید عبارتند از:

 • سیل
 • زلزله
 • طوفان
 • سقوط بهمن
 • سقوط هواپیما
 • هلیکوپتر و قطعات آن
 • برخورد اجسام خارجی
 • ترکیدگی لوله آب
 • ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف
 • شکست شیشه
 • سرقت با شکست حرز
 • نشست، ریزش و رانش
 • شورش ، بلوا،اغتشاش و آشوب
 • هزینه های پاکسازی و جمع آوری ضایعات ناشی از تحقق خطرهای مشمول بیمه

سازه های ساختمان ها انواع مختلفی دارند که هر کدام بر اساس میزان مقاومتشان در تعیین نرخ حق بیمه موثر می باشند. سازه های بتنی، فلزی، آجری و سنتی از انواع سازه ها هستند که نرخ هر کدام با یکدیگر متفاوت است . علاوه بر نوع سازه، متراژ ساختمان عامل موثر دیگری بر محاسبه نرخ حق بیمه می باشند.

امکان خرید بیمه آتش سوزی مسکونی بیمه البرز در حال حاضر در سامانه  بیمی لایک دریافت کنید. کافیست مشخصات ملک خود را وارد نمایید و  و ارزش اثاثیه را مشخص کنید تا بتوانید از آخرین قیمت بیمه آتش سوزی مطلع شوید. با یک کلیک می توانید خرید خود را ثبت نمایید. در بیمه آتش سوزی مسکونی بنا به تشخیص کارشناس و با خرید پوشش های خاص ممکن است نیاز به بازدید از محل مورد نظر باشد. در این حالت کارشناس به محل جهت بازدید اعزام می شود. پس از تایید و بررسی کارشناس بیمه آتش سوزی شما صادر می گردد و به رایگان برای شما ارسال می گردد.

بیمه آتش سوزی غیر صنعتی بیمه البرز

منظور از بیمه آتش سوزی غیر صنعتی بیمه اماکنی از جمله انبار ها و دفاتر اداری، سالن های آمفی تئاتر، موزه ، اماکن عمومی و سایر موارد مشابه می باشد.در این بیمه نامه سازه های و تاسیسات موجودی انبار ها و مواد اولیه و درحال ساخت تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می گیرد.

بیمه آتش سوزی صنعتی بیمه البرز

این بیمه نامه مخصوص  مراکزی از جمله کارخانجات، پتروشیمی ها، معادن، تصفیه خانه ها و غیره می باشد که در این بیمه نامه علاوه بر ساختمان و تاسیسات، تجهیزات و ماشین آلات نیز بیمه می گردند.

بیمه اشخاص بیمه البرز

بیمه اشخاص تنوع بسیاری دارد. در این رشته بیمه ای برخلاف رشته های اموال خسارت هایی می باشد که به جان انسان ها وارد می شود جبران می گردد. بیمه هایی از جمله بیمه های درمان، بیمه مسافرتی،بیمه حوادث و بیمه عمر و سرمایه گذاری از جمله بیمه هایی است که زیر مجموعه بیمه های اشخاص می باشند. بیمه البرز همه انواع بیمه نامه در رشته های بیمه اشخاص را پوشش می دهد:

بیمه مسافرتی بیمه البرز

افرادی که قصد خروج از کشور را دارند می بایست حتما بیمه مسافرتی به همراه داشته باشند. اهمیت بسیار بیمه مسافرتی برای مسافران خارج از کشور به این دلیل است که با خرید بیمه مسافرتی هزینه های درمانی که بدلیل تصادفات رانندگی یا حوادث دیگر به بیمه گذاران متحمل می شود جبران شود. علاوه بر هزینه های درمان کلیه هزینه های مربوط به انتقال جسد به کشور مبدا را جبران می نماید. برای خرید بیمه مسافرتی بیمه البرز می توانید از طریق سامانه بیمی لایک اقدام کنید.

بیمه درمان تکمیلی بیمه البرز

ظهور بیمه درمان تکمیلی برای جبران هزینه های معالجه و درمان ایجاد و گسترده گردید. افرادی که برای معالجه به یکی از مراکز درمانی می روند از آنجایی که بیمه های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی پاسخگوی بخش کوچکی از هزینه های بیمه گذاران هستند، بیمه درمان تکمیلی برای جبران هزینه مازادی است که بیمه گذار می پردازد. بیمه درمان تکمیلی به صورت انفرادی و عموما به صورت گروهی صادر می گردد. برای اطلاع از نرخ بیمه درمان تکمیلی بیمه البرز به سایت بیمی لایک مراجعه نمایید.

بیمه حوادث بیمه البرز

بطور کلی کارفرما، کارگران و کارمندان خود را در مقابل حوادثی که ممکن است در حین کار رخ بدهد بیمه می کند. در این حالت در صورتی که فرد بیمه شده فوت شود، خسارت پرداختی به خانواده او باز می گردد و زمانی که حادثه منجر به از کار افتادگی دائم یا موقت و یا نقص عضو گردد. شرکت بیمه گر مبلغی را به عنوان غرامت به بیمه شده می پردازد. در بیمه حوادث می توان هزینه های درمانی را نیز پوشش داد. بدین صورت که هزینه های پزشکی فرد آسیب دیده تحت پوشش بیمه خواهد گردید.

بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه البرز

بیمه عمر و سرمایه گذاری که به آن بیمه زندگی نیز می گویند. مزیت و تفاوتی که بیمه زندگی نسبت به سایر بیمه نامه ها دارد این است که در طول مدت قرار داد بسته به پوشش های خریداری شده در صورتی که بیمه گذار دچار حوادثی شود که منجر به فوت یا نقص عضو یا از کارافتادگی گردد غرامت آن را دریافت می کند و در صورتی که از بیمه نامه استفاده نکند می تواند از محل بیمه نامه خود سود دریافت کند. این درحالی است که در مدت قرار داد امتیازاتی از جمله اعطای وام استفاده نماید. بیمه نامه عمر بر خلاف قوانین وارثتی و بر اساس در خواست بیمه گذارهر ذی نفعی را می تواند به جای خود معرفی نماید.

بیمه مسئولیت بیمه البرز

همه ما مسئول کارهایی هستیم که انجام می دهیم. مسئولیت پذیری همه با یکدیگر یکسان نیست . وقتی چند نفر به عنوان یک تیم با یکدیگر کار می کنند ممکن است اشتباها و سهوا کارهایی را انجام دهند که منجر به خسارت های شود که مبالغ هنگفتی را برای غرامت آن در پی داشته باشد. مشاغل نیز از این امر مستثنی نیستند. بیمه مسئولیت برای جبران خسارت هایی است که در حین فعالیت در محل کار یا پروژه برای کارگران و سایر کارمندان به وجود می آید. برای مثال بیمه مسئولیت کارفرما که بیمه اجباری است و همه مشاغل این بیمه نامه را برای وقوع خطرات احتمالی خریداری می کنند. بیمه مسئولیت انواع متفاوتی دارد:

 • بیمه مسئولیت عمومی بیمه البرز
 • بیمه مسئولیت حرفه‌ای بیمه البرز
 • بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان
 • بیمه مسئولیت کارفرما در قبال اشخاص ثالث
 • بیمه مسئولیت طراح، محاسب و ناظر ساختمان
 • بیمه مسئولیت خدمات موسسات دولتی
 • بیمه مسئولیت پزشکان بیمه البرز
 • بیمه مسئولیت پیراپزشکان بیمه البرز
 • بیمه مسئولیت مدیران و مسئولان فنی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
 • بیمه مسئولیت آسانسوربیمه البرز
 • بیمه مسئولیت مالک در برابر مستاجر
 • بیمه مسئولیت مستاجر در برابر مالک
 • بیمه مسئولیت همسایگان
 • بیمه مسئولیت مدیران و ماموران عالی‌رتبه سازمانی
 • بیمه مسئولیت برگزارکنندگان اردو، تورهای مسافرتی، کوهنوردی و...
 • بیمه مسئولیت نگهبانان مسلح بانک‌ها و سازمان‌ها و...
 • بیمه مسئولیت دارندگان ماشین‌آلات ساختمانی و کارگاهی
 • بیمه مسئولیت حمل و نقل CMR بیمه البرز
 • بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل هوایی
 • بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل زمینی
 • بیمه مسئولیت تضمین تعهدات شرکت‌های حمل و نقل بین المللی

بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان

پزشکان مسئولیت بسیاری در مقابل بیماران دارند. اما این مسئولیت پذیری همیشه راحت نیست و ممکن است هزینه های هنگفتی را در پی داشته باشد. با خرید بیمه مسئولیت بیمه البرز تمامی هزینه های جانی که در صورت خطای پزشک رخ می دهد را جبران می نماید. برای خرید بیمه نامه مسئولیت و استعلام قیمت به سایت بیمی لایک مراجعه کنید و یا با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

بیمه مهندسی بیمه البرز

بیمه های مهندسی برای جبران خسارت هایی است که در طی پروژه های ساخت و ساز به اشخاص ثالث و ماشین آلات و ابزار آلات وارد می شود.


بیمه تمام خطر پیمانکاران  بیمه البرز

بیمه تمام خطر مخصوص آن دسته از پیمانکاران و مهندسینی است که بر روی پروژه ها کار می کنند مدت این بیمه نامه هم زمان با تاریخ شروع و پایان بیمه نامه خواهد بود. بیمه تمام خطر تمامی خسارت های جانی وارد به اشخاص ثالث و خسارت های مالی وارده به ماشین آلات و ابزار آلات را جبران می نماید. 


بیمه باربری بیمه البرز

هر گونه آسیبی که در حین حمل و نقل به کالا وارد شود با بیمه باربری قابل جبران خواهد بود. بیمه باربری تنها بیمه ای است که در آن مدت تعیین نمی شود و متعهد پرداخت خسارت های ناشی از فساد یا حمل کالا از مبدا به سمت مقصد می باشد. بیمه حمل و نقل داخلی و بیمه حمل و نقل بین المللی و بیمه پول از انواع بیمه های باربری می باشند.


بیمه حیوانات بیمه البرز

این بیمه نامه برای جبران هزینه های درمان و مرگ و میر انواع حیوانات می باشند از جمله انواع دام، طیور و حسوانات خانگی مثل سگ، گربه و ..

بیمه انرژی بیمه البرز

پالایشگاه ها، سکوهای نفتی و گازی از جمله مکان هایی هستند که برای جبران خسارت های وارده از بیمه انرژی استفاده می کنند.

بیمه البرز در یک نگاه

 

بیمه البرز در یک نگاه

اطلاعات کلی

سهم بازار

5.6

تعداد شعب

56

تعداد نمایندگان

2129

تعداد کارکنان

1314

عملکرد شرکت بیمه البرز در سال 1397

بیمه های غیر زندگی

بیمه های زندگی

خسارت پرداختی

در صد رشد

حق بیمه تولیدی

درصد رشد

خسارت پرداختی

درصد رشد

حق بیمه تولیدی

درصد رشد

17975.2

29.4

23935.8

24.3

1397.3

70.6

1737.1

22.3-

سخن آخر

با وجود سابقه  بیمه البرز در صنعت بیمه ،با اختصاص بیش از 5 در صد از کل پرتفو در صنعت بیمه و سطح توانگری بالا در مسیر جلب رضایت بیمه گذاران گام برداشته است. و از این حیث در طول ساله ها تلاش توانسته است بیمه گذران وفاداری داشته باشد. این شرکت بیمه با توجه به جایگاه عالی خود در میان بیمه گذاران، شرکتی معتمد برای خرید بیمه نامه و جبران در زمان حوادث می باشد. این شرکت با رشد چشمگیر حق بیمه های دریافتی و مقایسه با خسارت های پرداختی ، سهم بیشتری در بازار صنعت بیمه را به خود اختصاص داده و به جایگاه مناسبی در صنعت بیمه کشور رسیده است. این شرکت بیمه از توانگری مالی در بالاترین سطح قرار دارد. شرکت بیمه البرز با بهره گیری ازتکنولوژی و برنامه ریزی صحیح و هدفمند، جایگاه خود را صنعت بیمه کشور ثابت نموده است. سامانه بیمی لایک امکان خرید از بیمه البرز را برایتان ساده کرده است . در وبسایت آنلاین بیمی لایک انواع بیمه نامه را از شرکت بیمه البرز می توانید دریافت کنید. هم اکنون امکان صدور آنی بیمه شخص ثالث و بدنه و آتش سوزی بیمه البرز در سامانه بیمی لایک  (وبسایت خرید آنلاین بیمه ) فراهم شده است.

ورود به سایت
ورود به سایت
فراموشی رمز عبور
ثبت نام در سایت
وب اپلیکیشن بیمی لایک را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید
۱
در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
۲
منوی بازشده را به چپ (به سمت بالا برای ios ورژن ۱۳ به بعد) بکشید و گزینه “Add to home screen” را انتخاب کنید.
۳
در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.