راهنمای جامع تخفیف بیمه بدنه همه شرکت ها و شرایط آن ها

2

ضرورت داشتن بیمه بدنه در کنار بیمه شخص ثالث بر هیچ کس پوشیده نیست. در دوره گرانی و افزایش سرسام آور قیمت ها خرید بیمه بدنه ای که بخش بزرگی از خسارتهای ما را جبران کند ضروری است. اما با افزایش قیمت خودرو ها قیمت بیمه بدنه نیز افزایش بسیاری داشته است. به طوری که از تخفیفات آن نمی شود چشم پوشی کرد. در این مقاله می خواهیم شما را با انواع تخفیف بیمه بدنه آشنا کنیم و برای نمونه تخفیف بیمه بدنه ۵ شرکت بیمه را مقایسه کنیم.

بیمه بدنه چیست ؟

اگر در یک حادثه شما مقصر باشید جبران خسارت هایی که به خودرو ی شما وارد می شود بر عهده خودتان است. اما اگر بیمه بدنه داشته باشید می توانید بخشی از خسارت خودتان را از بیمه بدنه دریافت کنید.  درواقع بیمه بدنه خسارت های مالی وارد شده به خودروتان را جبران می کند. خطراتی که بیمه بدنه تحت پوشش قرار می دهد به دو دسته پوشش های اصلی و اضافی تقسیم می شود. پوشش های اصلی خطراتی هستند که شرکت بیمه در حالت عادی تحت پوشش بیمه ای قرار می دهد. این پوشش ها شامل :

 • آتش سوزی
 • صاعقه
 • انفجار
 • واژگونی خودرو
 • سرقت کلی خودرو
 • حادثه

پوشش هایی را که با پرداخت حق بیمه اضافی به بیمه بدنه قابل افزودن هستند را پوشش اضافی می گویند. پوشش هایی مثل :

 • شکست شیشه
 • پاشیدن رنگ و اسید ومواد شیمیایی
 • سرقت در جای قطعات
 • بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله
 • نوسان قیمت
 • حذف فرانشیز
 • ایاب و ذهاب

منظور از تخفیف بیمه بدنه چیست؟

ارزش خودرو عامل اصلی بر تعیین قیمت حق بیمه است. البته اضافه نمودن پوشش های اضافی نیز باعث افزایش قیمت بیمه بدنه می شود. با این حال شرکت های بیمه با اعمال تخفیف های مختلف مانند تخفیف عدم خسارت، تخفیف خودرو های صفر کیلومتر یا تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه، سعی کرده اند هزینه بیمه بدنه را برای مشتریان خود به صرفه کنند.

انواع تخفیفات بیمه بدنه

تخفیفات بیمه بدنه شرکت های بیمه در زمان صدور بیمه بدنه می توانند تخفیفات متنوعی را به بیمه گذاران ارائه دهند. هر شرکت بیمه برای هر کدام از این تخفیفات درصد مشخصی در نظر گرفته است که ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند. در این مقاله به ۱۱ مورد از تخفیفات بیمه بدنه که شرکت های بیمه ارائه می دهند می پردازیم:

۱-      تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه (+جدول)

اولین تخفیفی که روی بیمه بدنه اعمال می شود، تخفیف عدم خسارت است. اگر از بیمه بدنه خود استفاده نکنید ، در زمان تمدید بیمه تخفیف عدم خسارت به شما تعلق می گیرد. این تخفیف قابل انتقال می باشد و می توانید آن را به شرکت بیمه دیگر یا خودروی دیگر انتقال دهید. میزان تخفیف عدم خسارت به ازای هر سال را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید :

تعداد سال های عدم خسارت بیمه بدنه میزان تخفیف بیمه بدنه
۱ ۲۵ %
۲ ۳۵ %
۳ ۴۵ %
۴ سال و بیشتر ۶۰ %

۲-      تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر

تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر یکی دیگر از تخفیفات بیمه بدنه که توسط اغلب شرکت های بیمه ارائه می شود، تخفیف خودرو صفر کیلومتر است. این خودرو ها می توانند بین ۲۰ الی ۳۰ درصد تخفیف از شرکت بیمه بگیرند.


۳-      تخفیف‌های گروهی بیمه بدنه

سازمان ها و شرکت ها برای کارکنان خود می توانند تخفیفات  بیمه بدنه دریافت کنند. این تخفیف ها برای هر شرکت بسته به تعداد کارکنان یا نوع ماشین ها می تواند متفاوت باشد. علاوه بر آن در بعضی شرکت های بیمه همچون بیمه آسیا برای اقشار مختلف مثل پزشکان، وکلا، کسبه و … تخفیف های گروهی ارائه می شود.


۴-      تخفیف بیمه بدنه برای دارندگان بیمه عمر

شرکت های بیمه برای مشتریان بیمه عمر خود تسهیلات ویژه ای لحاظ می کنند. مشتریان آنها می توانند از تخفیف چشم گیر در زمان صدور انواع بیمه نامه از جمله بیمه بدنه استفاده کنند. همچنین برای این اشخاص امکان خرید بصورت اقساطی وجود دارد.


۵-      تخفیف بیمه بدنه برای دارندگان عدم خسارت در بیمه شخص ثالث

در برخی از شرکت های بیمه در صورتی که بیمه شخص ثالث را نزد همان شرکت بیمه کرده باشید و چند سال تخفیف عدم خسارت نیز داشته باشید می توانید برای صدور بیمه بدنه تان تخفیف بگیرید. میزان تخفیف بر اساس سال های عدم خسارت ثالث می باشد و در هر شرکت متفاوت است.


۶-      تخفیف بیمه بدنه خودرو های وارداتی

یکی دیگر از انواع تخفیفات بیمه بدنه تخفیف خودرو های وارداتی است که به آن تخفیف خودروی با کیفیت نیز می گویند. این تخفیفات در هر شرکت به میزان متفاوتی در نظر گرفته می شود. اما بین ۱۰% تا ۴۵% تخفیف متغیر است. برای محاسبه بیمه بدنه خودرو وارداتی می تونید در بیمی لایک گزینه خودرو وارداتی است را انتخاب کنید تا میزان تخفیفات را مشاهده کنید.


۷-      تخفیف بیمه بدنه برای مناطق آزاد

خودرو هایی که در مناطق آزاد تردد می کنند، عموما پلاک ملی ندارند. این خودرو ها تنها توسط شرکت های بیمه ای که در مناطق آزاد مجاز به فعالیت هستند همچون بیمه حافظ، بیمه ایران معین و … بیمه می شوند. بیمه بدنه این خودرو ها معمولا شامل تخفیف مختص خودرو های مناطق آزاد بوده و معاف از مالیات می باشد.


۸-      تخفیف‌های مناسبتی بیمه بدنه

جشنواره های فروش چند سالی است که به مشتریان تخفیف بیمه بدنه ارائه می کند. مناسبت هایی مثل نوروز، دهه فجر، سالگرد تاسیس شرکت بیمه و اعیاد از جمله مناسبت هایی است که در بسیاری از شرکت ها ارائه می شوند. این تخفیفات در بیمه ایران معادل ۱۰% می باشد اما بعضی از شرکت های خصوصی تخفیفات بیشتری نیز ارائه می کنند.


۹-      تخفیف بیمه بدنه برای حساب بانکی بلند مدت

شرکت های بیمه وابسته به بانک ها همچون بیمه پارسیان و بیمه پاسارگاد که وابسته به بانک های پارسیان و پاسارگاد هستند، در صورت داشتن حساب بلند مدت در بانک وابسته تخفیف بیمه بدنه ارائه می نمایند.


۱۰-  تخفیف بیمه بدنه ویژه اعضای هیئت علمی

شرکت بیمه ایران برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها با ارائه مستندات معادل ۱۰% تخفیف ارائه می کند. این تخفیف ممکن است در صورت داشتن سایر تخفیفات  اعمال نشود. برای مثال شما نمی توانید هم از تخفیف ایثارگران استفاده کنید و هم تخفیف هیئت علمی بگیرید.


۱۱-  تخفیف بیمه بدنه با پرداخت نقدی

یکی دیگر از تخفیفاتی که شرکت های بیمه به همه مشتریان خود می دهند، تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه است. این تخفیف برای مشتریانی است که نحوه پرداخت را به صورت نقدی انتخاب می کنند. این تخفیف معادل ۱۰% می باشد که پس از اعمال سایر تخفیفات در بیمه نامه لحاظ می شود.

حداکثر میزان تخفیفاتی که در بیمه بدنه اعمال می شود ۷۰ درصد است و در صورتی که سقف تخفیفات تکمیل باشد سایر تخفیفات اعمال نخواهد شد.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه بدنه وجود دارد؟

انتقال تخفیف بیمه بدنه یکی از مباحث مهم در بیمه بدنه بحث انتقال تخفیف بیمه بدنه است. دستیابی به حداکثر تخفیفات نیازمند چند سال متوالی عدم استفاده از بیمه بدنه است. تخفیفاتی که با فروش خودرو از بین نرود. اگر بیمه بدنه دارید حتما به این قسمت از مقاله توجه کنید. در صنعت بیمه تخفیفات بیمه بدنه مختص به بیمه گذار است. به عبارت دیگر این راننده است که با رعایت اصول رانندگی خسارتی دریافت نکرده است. بیمه گذار با معاوضه خودروی خود با خودروی جدید می تواند تخفیفات بیمه بدنه را به خودروی جدید منتقل کند. جالب است بدانید با  تمدید بیمه بدنه خود در یک شرکت بیمه دیگر تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه شما از بین نمی رود و به شرکت دیگر و بیمه بدنه جدید شما منتقل می شود.

 بیمه بدنه مختص بیمه گذار است. بنابراین شما نمی توانید بیمه بدنه خود را به خریدار خودروی خود منتقل کنید. انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر تنها برای بستگان نزدیک شما همچون پدر، مادر، همسر و فرزندتان میسر  است.

شرایط تخفیف بیمه بدنه برخی شرکت ها

تخفیف بیمه بدنه تخفیفات بیمه بدنه شرکت های بیمه با یکدیگر در میزان و جزئیات متفاوت اند. در این قسمت می خواهیم چند شرکت بیمه را در میزان تخفیفات ارائه شده با یکدیگر مقایسه کنیم. همچنین بخوانید : بهترین بیمه بدنه خودرو

تخفیف بیمه بدنه ایران

تخفیف بیمه بدنه ایران شرکت بیمه ایران به عنوان اولین شرکت دولتی بیمه ، بیشترین سهم بازار در صدور بیمه بدنه خودرو را دارد. این شرکت به بیمه گذاران خود در زمان خرید بیمه بدنه تخفیفات متعددی ارائه می کند تا همه اقشار جامعه بتوانند از این تخفیفات استفاده نمایند.

تخفیف اعضاء هیئت علمی

در بیمه ایران اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می توانند به میزان ۱۰% تخفیف از بیمه ایران دریافت نمایند . دریافت این تخفیف مستلزم ارائه مدارک برای صدور بیمه نامه و اعمال تخفیفات می باشد.

تخفیف نقدی

بیمه ایران همچون شرکت های بیمه برای بیمه گذارانی که پرداخت حق بیمه را به صورت نقدی انجام می دهند به میزان ۱۰% تخفیف ارائه می کند.

تخفیف صفر کیلومتر

خودروی صفر دارید و می خواهید تخفیف صفر کیلومتر برای بیمه بدنه بگیرید ؟ تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر بیمه ایران معادل ۳۰ درصد است البته اگر کمتر از ۳ ماه از تحویل خودروتان از درب کارخانه نگذشته باشد.

تخفیف ایثارگری

ایثارگران عزیز می توانند در زمان خرید بیمه بدنه از بیمه ایران به میزان ۱۰% تخفیف دریافت نمایند.

تخفیف گروهی

بیمه ایران برای قرارداد هایی که تعدد بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو بیمه بدنه می شوند، تخفیف گروهی ارائه می دهد. این تخفیفات تا سقف ۲۰ در صد تخفیف بر روی بیمه بدنه بیمه ایران اعمال می شود.

تخفیف خودروی با کیفیت

بیمه گذارانی که خودرو های وارداتی دارند، برای صدور بیمه بدنه بیمه ایران ۱۰ درصد تخفیف دریافت می کنند. این تخفیف تنها  برای خودرو های وارداتی غیر چینی می باشد. خودرو های مونتاژی مثل سوزوکی، پژو ۲۰۰۸، رنو کپچر و … نیز می توانند ازین تخفیف استفاده کنند.


تخفیف بیمه بدنه دانا

تخفیف بیمه بدنه دانا شرکت بیمه دانا برای بیمه گذارانی که می خواهند بیمه بدنه دانا خریداری کنند تخفیفات زیر را ارائه می کند

تخفیف خودروی صفر کیلومتر

شرکت بیمه دانا برای خودرو های صفر تخفیف ارائه می کند. تخفیف بیمه بدنه دانا برای این دسته از خودرو ها معادل ۳۰% می باشد. این تخفیف برای خودروهایی است که کمتر از ۳ ماه از زمان تحویل خودرو  گذشته باشد.

تخفیف شخص ثالث

اگر بیمه شخص ثالث بیمه دانا دارید و چند سال تخفیف عدم خسارت در بیمه ثالث شما باشد، می توانید از مزایای بیمه دانا برای دریافت تخفیف بیمه بدنه استفاده کنید:

تخفیف عدم خسارت  بیمه ثالث درصد تخفیف بیمه بدنه
تا ۴ سال تخفیف عدم خسارت ۲۵%
بالاتر از ۴ تا ۸ سال تخفیف عدم خسارت ۳۵%
بیش از ۸ سال تخفیف عدم خسارت ۴۵%

تخفیف بیمه بدنه پاسارگاد

تخفیف بیمه بدنه پاسارگاد شرکت بیمه پاسارگاد همچون سایر شرکت های بیمه تخفیفات بیمه بدنه را در عناوین متعددی به بیمه گذاران خود ارائه می دهد:

تخفیف صفر کیلومتر

بیمه گذارانی که خودروی صفر دارند می توانند تا ۲۵% تخفیف از شرکت بیمه پاسارگاد دریافت کنند. همچنین این تخفیف تا  یکسال از زمان تحویل خودروتان اعتبار دارد.

تخفیف نقدی

۱۰% تخفیف نقدی برای بیمه گذارانی که حق بیمه بدنه بیمه پاسارگاد را به صورت نقدی خریداری نمودند.

تخفیف بیمه عمر

اگر در شرکت بیمه پاسارگاد بیمه عمر دارید می توانید بر اساس اندوخته خود تخفیف عدم خسارت دریافت کنید. جدول زیر تخفیفات بیمه عمر بر مبنای اندوخته شما را نشان می دهد.

میزان اندوخته درصد تخفیف بیمه بدنه
سرمایه اندوخته بین ۰ تا ۳۰۰ هزار تومان ۱۰%
سرمایه اندوخته بین ۳۰۰ تا ۱ میلیون تومان ۱۵%
سرمایه اندوخته بین ۱ تا ۳ میلیون تومان ۲۰%
سرمایه اندوخته بین ۳ تا ۱۰ میلیون تومان ۲۵%
سرمایه اندوخته بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان ۳۰%
سرمایه اندوخته بیش از ۲۰ میلیون تومان ۳۵%

تخفیف حساب بلند مدت

اگر حساب بلند مدت در بانک پاسارگاد دارید می توانید برای صدور بیمه بدنه بیمه پاسارگاد بصورت جدول زیر تخفیف دریافت کنید:

میزان سرمایه در حساب بلند مدت درصد تخفیف بیمه بدنه
حساب بلند مدت یکساله با موجودی ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۲۰%
حساب بلند مدت یکساله با موجودی ۵۱ تا ۱۰۰میلیون تومان ۲۵%
حساب بلند مدت یکساله با موجودی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان ۳۵%

تخفیف بیمه بدنه البرز

تخفیف بیمه بدنه البرز شرکت بیمه البرز یکی از قدیمی ترین شرکت ها در صنعت بیمه است. این شرکت که پرتفوی قابل توجهی را در زمینه بیمه های اتومبیل به خود اختصاص داده است، برای مشتریان بیمه بدنه تخفیفات زیر را ارائه می کند:

تخفیف نقدی

شرکت بیمه البرز برای آن دسته از بیمه گذارانی که حق بیمه بدنه را به صورت نقدی پرداخت می کنند معادل ۱۰% تخفیف ارائه می کند.

تخفیف خودرو های صفر کیلومتر

اگر خودروی صفر کیلومتر دارید تنها به مدت ۴ ماه فرصت دارید تا از تخفیف ویژه صفر کیلومتر بیمه البرز به میزان ۲۰%  استفاده کنید.

تخفیف ارزش خودرو

بیمه البرز برای هر خودرویی با هر ارزشی تخفیف مناسبی را اعمال می کند. این شرکت بیمه برای خودرو های بالای ۵۰ میلیون ۱۵% تخفیف و برای خودرو های بالای ۱۰۰ میلیون ۲۵% تخفیف و همچنین خودرو های بالای ۱۵۰ میلیون ۳۵% تخفیف ارائه می دهد.

تخفیف سازمانی

اگر کارمند یکی از سازمان ها یا ادارات زیر هستید می توانید از تخفیف بیمه بدنه به میزان ۲۵% استفاده کنید.

 • اعضای انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران
 • کارکنان بانک کشاورزی ایران
 • خودروهای سازمانی بانک ملی
 • خودروهای پلاک سیاسی
 • کارکنان شرکت تامین آینده
 • خودروهای اتوکار و بارکش
 • خودروهای پلاک منطقه آزاد
 • اعضای کانون کارشناسان رسمی دادگستری
 • کارکنان بانک مسکن
 • کارکنان بانک ملی ایران
 • کارکنان و بازنشستگان گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • کارکنان گروه فراب
 • وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی
 • سهامداران حقیقی شرکت سرمایه‌گذاری گروه غدیر
 • اعضای دپارتمان پژوهش، آموزش و رفاهی مهندسان ساختمان (کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران)
 • کارکنان شرکت تعاونی خدماتی همشهری تبریز
 • کارکنان، بازنشستگان، مستمری‌بگیران و از کارافتادگان بانک سپه
 • اعضای جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور

تخفیف بیمه بدنه پارسیان

تخفیف بیمه بدنه پارسیان بیمه پارسیان یکی از شرکت های بیمه خصوصی وابسته به بانک می باشد. این شرکت بیمه از جمله سه شرکتی است که بیشترین سهم بازار فروش بیمه بدنه را به خود اختصاص داده است. این شرکت بیمه برای مشتریان بیمه بدنه تخفیفات متعددی ارائه می کند. این تخفیفات عبارت اند از :

تخفیف عدم خسارت ثالث

اگر قصد صدور بیمه بدنه در شرکت بیمه پارسیان را دارید می توانید از تخفیفات عدم خسارت بیمه شخص ثالث خود برای دریافت تخفیفات بیشتر استفاده کنید این شرکت بیمه برای کسانی که تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث دارند از ۲۵% تا ۶۰% تخفیف به مشتریان خود ارائه می کنند.

تخفیف نقدی

خرید نقدی بیمه بدنه در شرکت بیمه پارسیان یک امتیاز است . با خرید نقدی به میزان ۱۰% تخفیف بیمه بدنه از شرکت بیمه پارسیان بگیرید.

تخفیف خودروی صفر کیلومتر

اگر خودروی صفر کیلومتر دارید و می خواهید با شرکت بیمه پارسیان بیمه نامه خود را تمدید کنید، به میزان ۲۰% تخفیف برای خرید بیمه بدنه پارسیان دریافت خواهید کرد. این نکته را فراموش نکنید که تخفیف صفر کیلومتر تنها تا ۴ ماه پس از تحویل خودروتان معتبر است.

تخفیف مختص کارکنان و سهامداران بانک پارسیان و بیمه پارسیان

اگر در بانک یا شرکت بیمه پارسیان مشغول به کار هستید، یا سهامدار این شرکت هستید، شرکت بیمه پارسیان تا ۲۵% تخفیف به اعضا و پرسنل این مجموعه برای خرید بیمه بدنه تخفیف ارائه می کند.


بیمه بدنه با بیشترین تخفیف را از کجا تهیه کنیم؟

جستجو برای پیدا کردن بیشترین تخفیف بیمه بدنه بسیار زمان بر است. همه ما فرصت این را نداریم که برای پیدا کردن پایین ترین قیمت به هر نمایندگی بیمه سر بزنیم. این روز ها تردد در میان خیابان های شلوغ و گذر از ترافیک کار طاقت فرسایی است. بیمی لایک توانسته است استعلام قیمت بیمه بدنه را برایتان آسان کند. کافیست به سایت بیمی لایک بروید و با چند کلیک ساده قیمت تمامی شرکت های بیمه را ببینید. شرکت ها را با یکدیگر مقایسه کنید، حداکثر تخفیف بیمه بدنه را انتخاب کنید و اگر خواستید اقساطی خرید کنید. خرید آنلاین بیمه را در هر ساعت از شبانه روز می توانید انجام دهید. ارزان ترین بیمه بدنه

یکبار استفاده از بیمه بدنه موجب از بین رفتن تخفیف بیمه بدنه می شود. اگر از بیمه بدنه تان استفاده کردید توصیه می شود برای دریافت الحاقیه افزایش سرمایه اقدام نمایید.

پوشش های مشترکی دارند و لی بیمه بدنه پوشش های جامع تر و کاملی دارد همچنین تخفیفات کارت طلایی و کارت نارنجی در قیمت بیمه بدنه تاثیری ندارد.

بله می توانید. پیش از فروش بیمه بدنه لازم است به شعبه/نمایندگی صدور بیمه نامه مراجعه کنید تا گواهی تخفیف عدم خسارت را برای شما صادر کند. باداشتن آن گواهی می توانید هر زمان که خودروی جدید خریدید به بیمه آن منتقل کنید. شایان ذکر است در بعضی از شرکت های بیمه اعتبار این گواهی یکسال می باشد.

وارد سایت بیمی لایک شوید . فرم مربوط به بیمه بدنه را پر کنید و قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

خیر امکان انتقال بیمه بدنه تنها به بستگان درجه ۱ وجود دارد. برای آنکه خریدار بتواند از بیمه بدنه خودرو استفاده کند می بایست الحاقیه تغییر ذینفع صادر شود. الحاقیه تغییر ذینفع به معنی انتقال تخفیفات نیست.

2 نظرات
 1. امین می گوید

  سلام اگر خودرو بیمه بدنه و دارای بیمه شکستگی شیشه نیز باشد.در صورت دریافت خسارت شکستگی شیشه تخفیفات بیمه بدنه از بین می رود؟

  1. شیوا پورفیلیه می گوید

   دوست عزیز سلام. بله هرگونه خسارتی که از بیمه دریافت کنید تخفیفات به طور کامل از بین می رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.